Celkem v bazaru 97127 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2817 nových .

6 zajímavých faktů o televizích

Televizní přijímače se staly neodmyslitelnou součástí našich životů. Ať už na nich sledujeme světové dění ve večerních zprávách, bavíme se u nových dílů zahraničního sitcomu nebo se vzděláváme díky naučným dokumentům, televize je zkrátka naším každodenním společníkem. Pojďme se podívat na několik zajímavých faktů, které se oblíbené „bedny“ týkají:

# 1

První televizor byl vyroben pro čistě experimentální účely na sklonku 20. let 20. století, ale v té době ještě nedošlo k jeho masové výrobě a prodeji veřejnosti. Tato situace nastala až po druhé světové válce, kdy se černobílé vysílání rozšířilo především v USA a Velké Británii. Televizory se tak začaly zabydlovat v domácnostech i firmách. V polovině 60. let už bylo ve většině vyspělého světa běžně dostupné barevné vysílání.

# 2

Od roku 2010 začala výrazně stoupat popularita digitálního vysílání. Dalším vývojem byl přechod od televizoru se standardním rozlišením (SDTV) na televizi s vysokým rozlišením (HDTV), která poskytuje výrazně vyšší kvalitu obrazu. Stejně tak se výrazně rozšířila technologie LED televizí, jako je například vysoce úsporný LED televizor LT-840 LED M92B s úhlopříčkou 82 cm.

# 3

Průměrné americké dítě je podle různých průzkumů ve věku mezi pátým a čtrnáctým rokem svědkem téměř 13 000 vražd, které se odehrají na televizní obrazovce.

# 4

Většina lidí sní barevně, ale ti, kteří vyrostli na černobílé televizi, mají často sny černobílé.

# 5

První pár, který byl na obrazovce spatřen společně v posteli, byli Fred a Wilma Flinstonovi.

# 6

Známý model slunečních brýlí wayfarer na začátku 80. let vymizel z šatníku většiny lidí. Pak ale společnost, která jej vyrábí, podepsala smlouvu o productplacementu, díky čemuž se tyto brýle objevily v 60 filmech a televizních seriálech ročně a dnes se jedná o téměř nejoblíbenější design slunečních brýlí.

Je vidět, že s televizemi je opravdu hodně legrace. Pokud tedy přemýšlíte o nákupu nové, podívejte se na e-shop firmy Orava. Určitě si tam vyberete tu pravou.