Celkem v bazaru 92382 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2829 nových .

Šetřete prostorem s posuvnými dveřmi

Probíhá u vás výstavba nebo rekonstrukce? Pokud se rozhodujete, jaké dveře do domácnosti zvolit, rozhodně byste měli na seznam zařadit posuvnou variantu. Moderní posuvné dveře jsou praktické a současně stylové. Přesvědčte se sami!

Praktické moderní řešení

Popularita posuvných dveří u nás střemhlav vyletěla v devadesátých letech, tehdejším trendem ovšem byla shrnovací verze, která při často obtížné manipulaci vydávala hlasité zvuky. Dnešní posuvné dveře lze ve většině případů jednoduše otevřít a zavřít jedním tahem, takže nepotřebují nevzhledné lepené spoje. Vyrábí se v mnoha atraktivních podobách a přináší s sebou i praktické výhody. Posuvné dveře oceníte zejména tehdy, pokud bydlíte v malém bytě, nebo máte nedostatek prostoru okolo dveří. U těch posuvných si nemusíte dávat pozor na to, na jakou stranu se budou otevírat.

Vybere si každý

Posuvné dveře se vyrábí hned v několika typech. Nejlepší je počítat s nimi již při stavbě a využít tzv. stavebních pouzder, což je prostorově nejúspornější a také nejelegantnější varianta. Pokud však tuto možnost nemáte, stále vám ještě mohou dobře posloužit posuvné dveře na stěnu nebo dveře do pouzdra, jež lze dokoupit. I staré dobré shrnovací dveře v koženkové či lamelové podobě se dosud používají a jsou vhodné pro ty, kteří chtějí ušetřit nějakou tu korunu. Harmonikový efekt takových dveří může být zajímavým prvkem interiéru. Jeho intenzita se bude lišit podle toho, jakou šířku dveří a rámu zvolíte. Současné výrobky bývají již zcela bezhlučné.

Ve srovnání s klasickými dveřmi vedou

Co se týče materiálů, jsou k dispozici stejné možnosti jako u otočných dveří. Velké oblibě se těší dřevo, konkrétně odolné MDF desky na kvalitním rámu. Výplň ovšem může tvořit třeba i nerozbitné sklo. Mnoho lidí se ptá, zda lze posuvné dveře zamykat – i to je možné. V porovnání s klasickými dveřmi tedy nemají skutečně žádné nevýhody. Naopak se vyznačují mnoha klady: například jsou vhodné i pro bezbariérový přístup. A když je třeba v domácnosti rozdělit prostor, rozměrné posuvné dveře vám ho umožní opět otevřít, bude-li se to hodit. Přemýšlíte-li nad tím, jaký typ by se hodil právě do vašeho domova, obraťte se na odborníky v oboru Grimax.