Celkem v bazaru 94591 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2813 nových .

Bojíte se nakupovat v zahraničí? CZECHeBay vám pomůže

Kdo jednou objeví kouzlo eBaye, Aliexpressu, Amazonu a podobných zahraničních tržišť, začne je využívat čím dál častěji. Vždyť mnoho českých obchodníků stejně jen objednává ze zahraničí a prodává výrobky s podstatnou přirážkou. Co tady koupíte za dvě stovky, v Číně často seženete za dvacet korun.

Žijeme v globálním světě, a tak není problém nakupovat přes půl zeměkoule. Někteří lidé jsou ovšem k online nákupům a platbám do zahraničí nedůvěřiví. Bojí se, že jim někdo zjistí údaje o kreditní kartě a následně vykrade účet, mají strach, co budou dělat, když zboží nepřijde, případně neumí anglicky, a tak mají problém s orientací na webových stránkách obchodu. Je-li to i váš případ, už se nemusíte dál bát. V Česku totiž funguje služba CZECHeBay, která nákup ze zahraničí zprostředkuje.

Vy si jen vyberete zboží a platíte na český účet

Princip je zcela jednoduchý. Najedete na stránky eBay.com, Aliexpress.com či Amazon.com a vyhledáte věci, které chcete objednat. Stránky jsou bohužel v angličtině. Můžete se sice orientovat podle obrázků, ale aspoň základním pojmům byste měli rozumět. Na eBayi určitě hledejte označení „Free shipping“ – tedy poštovné zdarma po celém světě. Jinak by se objednávka nejspíš nevyplatila, za poštu byste zaplatili více než za samotné produkty. Také byste měli číst, jaké hodnocení má daný prodejce. Pokud jej dosavadní zákazníci hodnotili pozitivně, je vysoká pravděpodobnost, že i vám přijde zboží bez nejmenších problémů. Jestliže anglicky neumíte, zkuste si stránku otevřít třeba v prohlížeči Google Chrome, ten nabídne aspoň přibližný překlad.

Až si vyberete, zkopírujete URL adresu produktu, vložíte ji do formuláře na CZECHeBay.cz, vyplníte pár dalších údajů a e-mailem pak přijdou instrukce, jak zaplatit. Služba za vás vyřídí veškeré náležitosti nakupování přes internet – věci objednají, budou komunikovat s prodejcem a v případě potíží vyřídí vrácení peněz či opětovné zaslání zboží.

Může se jednat o jakékoliv zahraniční e-shopy

Jmenovali jsme tu sice jen ty nejčastější, ale služba vám pomůže, ať už chcete nakupovat odkudkoliv ze zahraničí. Může se jednat o zahraniční e-shopy z USA, Kanady, Británie nebo třeba Nizozemí. Nejčastěji touží zákazníci po nákupech z eBay, tady umí služba vyřídit jak koupi, tak aukci. Ceny jsou přitom dost přijatelné. I s částkou, kterou odvedete za zprostředkování nákupu, zaplatíte pořád méně, než kdybyste si danou věc koupili v ČR. Zahraniční zboží se navíc u nás často ani sehnat nedá.