Celkem v bazaru 98878 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2804 nových .

Co byste měli vědět při koupi nového auta

Čeká vás nákup nového auta pro rodinu či do firmy? Pak před sebou máte nesnadný úkol. Doby, kdy u nás byl pouze omezený výběr značek automobilů, jsou dnes už dávno pryč. Výběr je obrovský a člověk, který se o auta nijak zvlášť nezajímá, může jen těžko vědět, jaká volba by pro něj byla nejlepší.

Při výběru nového auta je potřeba zvážit celou řadu věcí. Velkou roli hraje pochopitelně cena, ale téměř v každém cenovém rozmezí se dá vybírat mezi mnoha značkami a modely. Liší se kvalitou, palivem, výbavou a mnohými dalšími aspekty. Ptáte se, jak to všechno ohlídat? Sami na vše stačit nebudete.

Použijte nezávislý srovnávač

Možná víte, že na internetu existují srovnávače kdečeho. Pomohou vám najít nejvýhodnější pojištění, nejlevnější letenky nebo třeba automobil odpovídající vašim požadavkům. Srovnávač aut, který bere ohled na veškeré relevantní parametry, najdete na Autohled.cz.

Nemusíte mít vůbec strach, že by nějakou značku upřednostňoval. Jedná se o nezávislý srovnávač poskytující skutečně objektivní informace. A s čím vším vám poradí?

Nejdříve prozkoumejte nabídku

Na webu je přehled vozidel podle různých výrobců. Data jsou průběžně aktualizována, takže objevíte pouze aktuální modely. Samozřejmě je lze filtrovat dle ceny, karoserie, paliva, převodovky, výkonu, spotřeby, rychlosti, počtu míst a dalších kritérií. Tento „seznam“ vozidel je dobrým startovacím místem, uděláte si aspoň základní přehled o nabídce.

Nahlédněte do žebříčku

Na Autohled.cz najdete také několik velmi povedených žebříčků (opět jsou neustále aktualizovány). Můžete se tedy podívat, jaká vozidla jsou aktuálně nejprodávanější, které automobily se nejvíce kupují ve firemní sféře, uvidíte vozy s nejnižší spotřebou, s největším kufrem apod. Všechno jsou to velmi zajímavé informace, ovšem musíte už trochu vědět, po čem vlastně toužíte – bude to SUV, či combi? Chcete rodinný vůz do města, nebo výkonné auto? Zhlédněte, co si kupují jiní zákazníci se stejnými požadavky.

Máte horké favority? Porovnejte je

Další funkcí zmiňovaného portálu je pak přímo porovnání aut. Zadáte názvy modelů a vedle sebe se vám zobrazí porovnané jejich vlastnosti. Pokud vyplníte PSČ a další údaje, bude vám dokonce doporučen konkrétní dealer z vašeho okolí, u nějž dostanete dobrou cenu, ať už budete platit hotově, či pořizovat vůz na operativní leasing.

Nezapomeňte se na Autohled.cz mrknout také do magazínu. Zde jsou zajímavé tipy ohledně operativního leasingu, aplikací pro řidiče, pohonů vozidel apod. Obecně by se totiž při výběru nového auta dala doporučit jedna konkrétní rada: hledejte si dostatek informací. Čtěte si recenze uživatelů, porovnávejte s podobnými modely, prostě sledujte, zda za ty peníze dostanete vše, co potřebujete.