Celkem v bazaru 95249 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2798 nových .

Jak vybrat správný držák na televizi

Posezení u televize je pro většinu z nás jakousi samozřejmostí. Trávit pohodové chvíle u obrazovky rozhodně stojí za to. Pořadů dávají spousty a každý z nás si najde to své. Nezbytné je vlastnit kvalitní televizor. Jen to ovšem nestačí, měli byste dbát i na jeho umístění. To zajistí buď stojan, nebo držák na televizi. Že nevíte, jak se v tomto sortimentu orientovat? Nevadí, v následujících řádcích vám poskytneme několik cenných rad, díky nimž získáte přehled o jednotlivých modelech držáků, které se mohou hodit právě do vaší domácnosti.

Fixní provedení pro pevnou pozici televize

Jestliže hodláte na nákupu ušetřit a stačí vám jedna pozice televizoru na zdi, vyplatí se fixní provedení. Jde o jednoduchý typ uchycení obrazovky přímo ke zdi ve vámi zvoleném místě. Vy sami můžete pochopitelně volit přesné místo, nicméně v potaz byste měli brát i celkovou plochu stěny, kam budete držák ukotvovat. Do malých úzkých míst jej nedostanete stejně tak jako samotný televizor. Počítat budete muset stoprocentně s tím, že televizor bude v jedné jediné pozici již napořád. Jinak tímto způsobem uchytíte i velmi těžké velké TV.

Sklopné držáky pro větší komfort

Tento moderní televizní držák se také ukotví napevno, ale televizi v něm lze naklopit buď směrem dolů, anebo u některých typů i nahoru. Vyznačují se skutečně vysokou nosností, jelikož jsou stejně jako fixní držáky typické minimální vzdáleností TV od zdi. Náklon prakticky všech se pohybuje od 5° do 20°. Existují i varianty, jež umožňují náklon i vyšší.

Kloubové držáky bez ramene

Velmi jednoduchou a variabilní manipulaci s televizí či monitorem umožňují kloubové držáky. Do jaké míry budete moci s TV manipulovat, záleží zejména na rozměrech daného modelu. Je vcelku logické, že nosnost těchto držáků je poněkud nižší, než je tomu u fixního či sklopného provedení, nicméně vše je vyváženo vyšší variabilitou a komfortem sledování obrazovky. Cena se odvíjí hlavně od velikosti vybraného typu a také od celkového designu.

Kloubové držáky s výsuvným ramenem

Potřebujete s vaší televizí kompletně manipulovat do obou stran? Pak si vyberte držák s výsuvným ramenem. Jeho hlavní předností je umožnění vysunutí televize dopředu a do stran. Jestliže se tedy chcete dívat v momentu, kdy sedíte na pohovce, anebo v kuchyni při vaření a máte s ní spojený obývací pokoj, není to nejmenší problém. Manipulace s obrazovkou je velmi jednoduchá a zvládne ji každý. Není totiž nezbytné vyvíjet žádnou velkou sílu. Celkový rozsah náklonu se pohybuje v rámci několika desítek centimetrů. Odvíjí se hlavně od rozměrů ukotveného druhu televize.

Přichycení ke stropu

Že nemáte na zdech dostatek volného místa? Nevadí, můžete zavěsit televizi do držáku, který bude uchycen ve stropě. Vyznačuje se komplexní polohovatelností do stran i náklonem. Kabely jsou vedeny vnitřní konstrukcí, takže se můžete spolehnout i na zajímavý žádnými nevhodnými detaily nerušený design. Samozřejmostí je mimo jiné i výškové nastavení držáku dle potřeby.

Ostatní aspekty výběru

Při této nelehké volbě je zapotřebí myslet i na některá další nesmírně důležitá kritéria. Znát musíte předem hlavně celkovou hmotnost vaší televize a také takzvaný VESA standard. Právě od těchto parametrů se odvíjí i volba držáku na TV. Vědět byste také měli, v jakém eshopu mají velké množství nejrůznějších modelů. Naším tipem je eshop drzakyastolky.cz, v němž si budete moci vybírat z velmi pestrého sortimentu za výhodné ceny. K dispozici jsou zde mimo jiné také držáky a stojany na reprobedny nebo nástěnné police pod TV. Můžete si tak vytvořit plně vybavený koutek, kde budete vždy rádi trávit svůj volný čas sledováním nějakých zajímavých programů.