Celkem v bazaru 97127 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2817 nových .

Kdy jindy si hledat novou práci, když ne teď?

Přemýšlíte o změně zaměstnání a budování nové kariéry? Tak už nad tím přestaňte jen přemýšlet a začněte pro to něco dělat. Teď je totiž ta nejvhodnější chvíle.

Nezaměstnanost sice o prázdninách tradičně trochu vzroste, nicméně čísla se letos drží stále neobvykle nízko. V současné době je bez práce asi jen 303 000 lidí v celé ČR, což je v létě nejméně od roku 1997. A s nízkou nezaměstnaností souvisí také vysoká poptávka po zaměstnancích. Firmy by chtěly spolehlivé pracovníky, ale nemají je kde brát. Uchazeči o práci tedy stojí ve výhodné pozici – mohou si vybírat a diktovat podmínky. Využijte toho!

Ujasněte si, po čem toužíte

Proč vlastně chcete změnit práci? Nevycházíte dobře se svými kolegy? Nevyhovuje vám pracovní doba? Představujete si lepší plat? Nebaví vás to, co děláte? Chcete zkusit něco nového a někam se v životě posunout? Na začátek byste si prostě a jednoduše měli ujasnit, co vlastně hledáte. Pomoci vám k tomu může třeba tento test osobnosti, který určí, na jaké pozice se hodíte.

Práci aktivně hledejte

Volných míst je opravdu mnoho, ale samy si vás nenajdou. Vy musíte hledat je. Na internetu je mnoho portálů s nabídkami práce, vyhýbejte se však těm, které zobrazují i zastaralé nabídky. Pouze čerstvé inzeráty slibuje třeba portál AirJobs.cz. Když si vyfiltrujete, co vás zajímá, určitě objevíte aspoň pár vhodných pozic.

Zaujměte potenciálního zaměstnavatele

Reagovat na inzeráty online je hrozně jednoduché, ale nepodceňte to. Připravte si pěkný životopis adekvátní k pozici, na niž se hlásíte. Nemělo by se jednat pouze o čistý text ve Wordu, tím už nikoho nezaujmete, pokud tedy neoplýváte extra dovednostmi či pracovními zkušenostmi. Vypíchněte vždy jen informace relevantní pro pozici, na niž se hlásíte. Mít jeden životopis a ten posílat všude je špatný postup.

Další triky a tipy jak získat pozici snů se dozvíte třeba právě na AirJobs.cz.