Celkem v bazaru 94591 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2813 nových .

Kočárek je stylovým doplňkem každé maminky

Tedy primárně by měl být pohodlný pro dítě, ale zkombinovat pohodlnost a stylový vzhled je úplně klidně možné. Pamatujte také, že jej kupujete zhruba na rok, v případě kombinovaných variant na dva či tři roky. Měl by tedy vydržet jak teplo, tak zimu, přežít procházky po městě i sportovní aktivity. To všechno s miminkem během prvních let zažijete.

Na začátek je potřeba zmínit jednu důležitou zásadu. Výrobci kočárků mají v poslední době tendenci zmenšovat korby. Přestože malé kočárky vypadají překrásně a dobře se s nimi manipuluje, pro děťátko příliš pohodlné nejsou. Brzy z nich vyrostou, a pokud se vám narodí baculáček, budete mít problémy možná už ve třetím měsíci. Zaměřte se tedy zejména na velikost korby.

Trojkombinace vám vydrží dlouhá léta

Mezi maminkami jsou v poslední době oblíbené především kočárky trojkombinace s autosedačkou. V prvních měsících využívají korbičku, později kočárek přemění na sportovní verzi, a navíc mají k tomu všemu autosedačku. Hlavní výhodou tohoto provedení je pochopitelně nižší cena, než kdybyste vše kupovali zvlášť.

U kombinovaných kočárků si ovšem dávejte dobrý pozor na podvozek. Právě ten vám bude sloužit nejdéle. Vždyť kočárky trojkombinace se využívají od narození až zhruba do těch tří let. Zatímco z korby dítě vyroste po roce (pak už ani nebude chtít ležet, když neuvidí ven), sporťáček budete používat ještě další dva roky.

Tři kola jsou stylová, ale ne pro každého

Dalším trendem dnešní doby jsou kočárky se třemi koly. Panují sice dohady o jejich stabilitě, ale v tom problém není. Pokud je mezi koly větší vzdálenost, jsou stabilní dost. Jsou vhodné hlavně pro sportovně založené maminky, které chtějí jezdit na kolečkových bruslích nebo chodit běhat s kočárkem. Přestože většina výrobců uvádí hmotnost i rozměry, obecně je vždy lepší, když máte šanci si ovládání kočárku vyzkoušet na vlastní kůži. Jedině tak vyberete model, s nímž se vám bude dobře cestovat.