Celkem v bazaru 94590 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2813 nových .

Nečekejte na sníh a vydejte se za lyžováním třeba do Alp!

Už se těšíte, až zima zaklepe na dveře a budete moct vyrazit na lyže? U nás si budete muset ještě nějakou chvíli počkat a kdo ví, možná bude letošní zima opět mírná a bílé Vánoce si neužijeme. Nemarněte čas zbytečným doufáním a zajeďte si zalyžovat do zahraničí, kde je již sezóna v plném proudu!

Kde všude si užijete zimních radovánek?

Kolébkou lyžařského sportu je sice Skandinávie, vy však rozhodně nemusíte jezdit tak daleko. Pořádné sjezdovky i běžkařské trasy na vás čekají doslova za rohem, v Rakousku či Německu. Koneckonců i naši slovenští sousedé mají k zimním radovánkám mnohem lepší příležitosti než my, na jejich území se totiž nachází Vysoké Tatry, které k lyžování přímo lákají. Kdo nemá hluboko do kapsy, tomu se otevírá hotový ráj: Švýcarsko, Francie, Itálie, dokonce i Slovinsko a Bulharsko, to všechno jsou snadno dostupné země, kde najdete skvěle vybavené lyžařské areály s výbornými podmínkami pro váš oblíbený sport, moderní hotely i útulné horské chaty. Stačí si jen vybrat.

Do Rakouska můžete vyrazit i na víkend

Rakouské Alpy jsou ze zjevných důvodů doslova Mekkou českých lyžařů. Zvláště pro obyvatele Moravy jsou rakouské svahy tak snadno dostupné, že se mohou vydat na lyžařské zájezdy do zahraničí třeba jen na víkend, nebo dokonce na den. Rakousko přitom za ostatními populárními destinacemi pro zimní dovolenou nikterak nezaostává – právě naopak. Severovýchodní výběžek Alp se táhne přes 70 % jeho území, čímž zemi doslova předurčuje k tomu, aby se stala rájem zimních sportů. Rakušané tyto předpoklady do puntíku naplnili, a tak dnes můžete u našich jižních sousedů navštívit na 400 výborně vybavených lyžařských středisek na tisícovkách sjezdovek všech stupňů obtížnosti v nadmořských výškách až do 3500 m. Třešničkou na dortu je 8 ledovcových skiareálů, kde se lyžuje v zimě i v létě. Lze si zde vyzkoušet i celou řadu dalších aktivit: sněžné skútry, snowfox, snowboardy nebo zorbing.

Itálie má Čechy v oblibě - a naopak

Pokud máte chuť na větší „exotiku“, která je však stále snadno dostupná bez nutnosti letecké dopravy, a zároveň toužíte po dobrém jídle a víně, bude pro vás to pravé lyžování v Itálii. Užijete si zde lyžovačky na slunných svazích – ze všech alpských zemí je tu nejkrásnější počasí, a tak není výjimkou, že se budete moci půl dne prohánět po sjezdovkách a půl dne nečinně slunit. Italská lyžařská střediska se snaží konkurenty dohnat a předehnat, můžete se tedy těšit na modernizované lanovky, příjemné ubytování a nízké ceny. Výhodné skipasy vám umožní užít si lyžování v Itálii a dalších zimních sportů bez velkých výdajů, přičemž některé můžete použít třeba i v pěti různých areálech. A co je nejdůležitější, české turisty zde mají opravdu rádi. Češi toho také hojně využívají – například v populárním Livignu jsou druhými nejčastějšími návštěvníky. Mnoho středisek a restaurací se proto snaží i o překlad nabídek do českého jazyka.

Lyžařské zájezdy do Francie pro profíky i začátečníky

Zkušení lyžaři, kteří už otestovali sjezdovky v různých zemích, samozřejmě ví, že absolutní špičkou jsou stále francouzské Alpy. Pokud chcete pokořit ještě větší výšky a náročnější terén, marná sláva, nezbyde vám než se vypravit právě do Francie. Cesta již trvá déle, je tedy třeba vyhradit si na ni určitý čas i finance, ale pokud máte možnost naplánovat si celou zimní dovolenou, neměli byste příležitost lyžování v některém ze 400 francouzských středisek minout. Lyžařské zájezdy do Francie si můžete jednoduše vyhledat s pomocí praktického srovnávače cen NewTravel.cz. Dovolenou si pak zařídíte přímo s CK, jejíž nabídka vás zaujala, bez jakéhokoliv prostředníka. Francouzské sjezdovky se mohou chlubit mimořádnou šířkou až stovek metrů, takže se na nich budete moci vyřádit jako nikde jinde. Navíc se zde nacházejí i bezpečné, upravené tratě pro začátečníky a rodiny s dětmi.