Celkem v bazaru 94591 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2813 nových .

Odjíždíte na dovolenou? Zabezpečte se před vandaly

Přestože žijeme v jedné z nejbezpečnějších zemí světa, najít vykradený dům po návratu z dovolené není nic až tak neobvyklého: pravděpodobně se to stalo vám nebo někomu z vašich známých. Zabezpečení svého majetku před odjezdem proto není radno podceňovat.

Nedejte zlodějům příležitost

Jste aktivní na sociálních sítích? Riziko, že je váš dům v ohrožení, se ještě zvyšuje! Obzvláště s veřejným nastavením facebookového profilu se otvírají zlodějíčkům nové možnosti. Nemusíte tam ani explicitně psát, že jedete na dovolenou: stačí, když se četnost vašich příspěvků sníží, anebo jiný člen vaší rodiny bude sdílet fotku od moře.

Že zloděj neví, kde bydlíte? Skutečně? Některé údaje může kdokoliv zjistit z veřejně dostupných rejstříků. Týká se vás to hlavně tehdy, jste-li živnostníky, případně jednateli či společníky vaší firmy. Nebo vás může darebák znát osobně – v případě, že vás vídá v nějaké malé obci nebo čtvrti, a vy vlastníte dům, v němž bydlíte, nedá mu tolik práce zjistit vaše bydliště v katastru nemovitostí.

Jak se bránit ztrátě majetku?

Existuje více možností, jak se i v době své nepřítomnosti zlodějíčkům bránit. Zaprvé můžete nainstalovat bezpečnostní kamery (fakt, že je objekt monitorován, můžete vyznačit, což mnoho případných kriminálníků odradí). Na trvalé pořizování záznamu nicméně málokdy máte v domácích podmínkách kapacitu. Proto se vyrábí takové, které zaznamenávají jen v případě pohybu. Praxe je však taková, že kameru aktivuje i prolétnuvší pták, a pořízení záznamu tak rozhodně neznamená zloděje na pozemku.

Novinkou, která hlídání pozemku usnadní, je střežení plotu pomocí bezdrátového perimetru. Systém falešné poplachy nespouští a dovede velmi přesně vyhodnotit snahu o překonání obvodu pozemku – provádí tedy dokonalou ochranu perimetru. Následně dovede na inkriminované místo nasměrovat průmyslové kamery.

Bezdrátové střežení plotů je technologie vhodná pro velké komplexy, a proto je bezpochyby vhodná i pro váš rodinný dům. Střežte své rodinné zlato neomylným způsobem.