Celkem v bazaru 97127 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2817 nových .

Pracovní oděvy a ochranné pomůcky: Chraňte efektivně sebe i vaše zaměstnance

Lidské zdraví je to nejcennější, co máme. Často si tuto skutečnost neuvědomujeme, a to především v pracovním prostředí. Právě tady se přitom o bezpečnosti práce hovoří v podstatě neustále. Každý zaměstnavatel je povinen zajistit svým zaměstnancům odpovídající ochranu jejich zdraví při vykonávání jakýchkoli činností. Stejně tak zákoník práce nezapomíná ani na pravidelné prověrky BOZP a školení v oblasti bezpečnosti práce. My se v následujících řádcích zaměříme na pracovní oděvy, respektive na to, jakými prvky by měly být opatřeny.

Speciální bezpečnostní prvky

Jak pracovní vesta, tak i třeba pracovní obuv musí ochránit před případným mechanickým působením od okolních předmětů. Na většině pracovišť se setkáte často s ostrými plechy, těžkými věcmi a jiným nebezpečím. Vesty, bundy a trička musí být proto vyrobeny z pevných materiálů schopných odolat těmto nepříjemným vlivům. Co se týká bot, ty bývají stabilně vybavovány kovovou špicí. Spadne-li vám něco na nohu, zůstane v bezpečí.

Každé zaměstnání vyžaduje jiný typ ochrany

Počítejte také s tím, že jakékoli zaměstnání vyžaduje speciální oblečení. Jen těžko byste se například v kuchyni pohybovali v tradičních pracovních oděvech. Naopak do těžkých provozů je nutné mít kvalitní pracovní rukavice a holínky či respirátory. V oblečení na práci se ale také musíte cítit příjemně. Jinými slovy, je zapotřebí myslet na odvádění potu a vysokou prodyšnost látek. Stejně tak si vyžadují specifické oděvy i ostatní profese, a to zejména ve zdravotnictví, lesnictví nebo jiných oborech.

Jednotná firemní kultura

Mimo bezpečnosti práce je nutné myslet i na vzhled zaměstnanců. Úplně jinak působí firma, jejíž pracovníci jsou oblečení do stejných barev. Takovéto oděvy není problém sehnat. U společnosti Ardon mají v nabídce spousty zajímavých modelů, a to třeba i ve světoznámé značce Lee Cooper.