Celkem v bazaru 98878 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2804 nových .

Trendy ve světě obývákových stěn

Praktická, vzdušná a variabilní – taková by měla být moderní obýváková stěna. Od doby masivních celoplošných obývákových stěn se totiž v bytovém designu mnohé změnilo. Jak tedy dnes vypadá dominanta obýváku?

Sestavte si místnost dle vašich představ

Novodobým tendem jsou variabilní obývákové sestavy, které dokážou plně nahradit někdejší masivní stěny, táhnoucí se po celé délce místnosti, a mnohem víc. Lze je totiž rozmístit různými způsoby, a přizpůsobit je tak konkrétním prostorovým dispozicím vašeho pokoje. Modulární obýváková stěna vyvolává pocit harmonie a nezmenšuje opticky místnost. Centrální pozici v ní zaujímá televizor s velkou úhlopříčkou, jednotlivé skříňky se pak často montují rovnou na zeď a bývají doplněny různými policemi a prosklenými vitrínami. Předměty v nich lze nasvětlit pomocí LED podsvícení. Své místo zde mají i další technologie, například hudební aparatura. Dominantou celé sestavy je však rozměrná spodní skříň či sada komod s dostatkem úložného prostoru.

Návrat k přírodě

Masivní dřevo dnes v bytovém designu jednoznačně vede a ani obývákové stěny nejsou v tomto ohledu výjimkou. Lze vysledovat dva různé proudy: příznivce tmavého dřeva, které u nás má dlouhou tradici, a milovníky skandinávského stylu, pro nějž jsou typické světlejší barvy, často kombinované se sklem, kovem či kamenem. Z levnějších alternativ masivu se často používají MDF desky v nejrůznějších dekorech. Imitace dřeva jsou v současnosti od originálu téměř k nerozeznání, zaplatíte za ně mnohonásobně méně, a navíc budou takové skříňky podstatně lehčí.

Bílá obývací stěna

Moderní minimalistický design vynáší na piedestal bílou barvu, pokud tedy chcete být in, vydejte se touto cestou. Kromě čistě bílé můžete volit i jí příbuzné odstíny, krémovou či barvu slonovinové kosti. Popularitu si drží kombinace bílé a černé ve vysokém lesku, přičemž hitem poslední doby jsou spodní skříňky v jedné barvě a horní v jiné. Samozřejmě lze také vybírat třeba tělo skříňky v bílé barvě a dvířka v černé, nebo ponechat sestavu čistě bílou a ozvláštnit ji jiným kontrastním kusem nábytku. Levné obývací stěny v nejrůznějších provedeních seženete jednoduše online, například ve specializovaném obchodě Dona-shop.cz.