Celkem v bazaru 95249 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2798 nových .

Virtuální realita je domů zatím drahá, proto existují herny

Jako většina nových konceptů i virtuální realita s sebou přináší směs obdivu a nejistoty. Na jednu stranu je vnímána jako úžasný krok vpřed a otevřené dveře k mnoha příležitostem, na druhou nahání strach. Každopádně se ještě nějakou chvíli nemusíme obávat, protože než ji budeme mít všichni doma, ještě chvilku to potrvá. Jedná se o docela nákladnou záležitost.

Nejen peníze představují problém

Běžný člověk si technologie pro trávení času ve virtuální realitě nepořídí nejen kvůli vysokým pořizovacím nákladům. Problémem jsou i prostory, doma v bytě by to bylo dost nepraktické. Nejlepší je místnost bez nábytku a lustrů, pokud nechcete ublížit sobě nebo vybavení.

V Česku existuje několik heren pro virtuální realitu

Z toho důvodu vznikají po celém světě herny s vybavením pro navštěvování virtuálních realit. Několik jich funguje i v Česku, najdete je v Praze, Hradci Králové či Olomouci. Ta hradecká je dokonce největší ve střední Evropě! Ceny zde jsou sice trochu vyšší, ale zato je v nabídce 20 herních titulů a čtyři prostorné herní kóje. V méně rozlehlých hernách se dá hodina hraní pořídit třeba za 250 korun. Nejde tedy o žádné vysoké částky, které by si člověk nemohl dovolit. A určitě je to výhodnější než si kupovat vlastní set za šílené peníze.

Herny samozřejmě nabízí různé hry a nereálné světy – máte třeba možnost probojovat se z jeskyně plné kostlivců, prohlédnout si organismy pod mikroskopem, navigovat letadla ve vzdušném prostoru, plnit úkoly špióna nebo něco vytvořit ve 3D malování. Každopádně to není lákadlo jen pro vášnivé hráče, virtuální realitu si užije kdokoliv.

Výborný nápad na prosperující byznys

Jelikož jsou herny s virtuální realitou docela novinkou, je to stále ještě obor, v němž by se dalo začít podnikat. Trh je otevřený novým podnikům, herny by se uživily určitě i v dalších městech než v těch třech jmenovaných.

Takové podnikání přitom není vůbec složité. Postačí najít volné prostory, nakoupit vybavení a pořídit si rezervační systém pro virtuální realitu. Díky němu se pak zájemci mohou hlásit rovnou přes internet a ve sjednanou dobu si přijít k zamluvenému stroji a začít hrát.

Odborníci předpovídají, že virtuální realita není jen krátkodobým trendem, který brzy omrzí. S příchodem brýlí v rozlišení 2 × 4K podle nich naopak přijde ještě větší rozmach heren. Ty si totiž budou moci dovolit nakoupit extrémně výkonné počítače a drahé příslušenství.

Pěkný dárek pro někoho blízkého

Všichni, kdo si vyzkoušeli virtuální realitu, tvrdí, že je to nezapomenutelný zážitek. Poukázka na hodinu v nereálném světě by tedy mohla být pěkným dárkem. Na Vánoce už je nejspíš pozdě, ale třeba si vzpomenete při narozeninách. Pokud jím nejste sami, jistě vedle sebe máte aspoň jednoho fanouška technologií.