Celkem v bazaru 94591 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2813 nových .

Výstavba rodinných domů

Mnoho mladých párů či rodin se v posledních letech pouští do stavby rodinných domků. Mít vlastní místo pod sluncem je sen čím dál většího počtu lidí. Naštěstí se dá v dnešní době celkem dobře splnit, a to i díky cenově dostupnějším a rychleji realizovatelným dřevostavbám. Podle statistik je v současné době každá sedmá novostavba právě dřevostavbou. Obliba dřevostaveb u nás roste také kvůli tomu, že se dají celkem jednoduše postavit jako nízkoenergetické, nebo dokonce jako pasivní domy. Na ně pak lze snadno získat také dotaci z programu nová zelená úsporám.

Program zelená úsporám

Cílem programu zelená úsporám je především snížení emisí a skleníkových plynů. Aby rodinný dům splnil podmínky programu, a bylo tak možné na jeho výstavbu zažádat o dotaci, musí splnit dvě základní podmínky. Hlavní je roční měrná spotřeba tepla na vytápění EA (kWh/(m2.rok)) a dále pak měrná neobnovitelná primární energie EpN, A (kWh/(m2. rok)). Nejčastěji se tato měření provádí takzvaným Blower Door testem. Po dokončení stavby je interiér budovy nafouknut ventilátorem a pomocí aneometru se měří, kolik vzduchu proudí netěsnostmi. U pasivních domů nesmí proudění překročit hranici rychlosti 0,5 m za sekundu a vzduch v místnosti se nesmí vyměnit více než dvakrát za hodinu. Pokud všechny tyto požadavky váš dům splňuje, můžete si bez zbytečných starostí požádat o dotaci na program nová zelená úsporám.

Zateplování

Na dotaci z programu nová zelená úsporám však můžete dosáhnout také stavebními úpravami domu, podmínkou není pouze zcela nová výstavba rodinných domů. Jednou z možností, jak ze staršího domu vytvořit dům s velmi nízkou energetickou náročností, je například zateplení. Tím se myslí i výměna starých netěsnících oken, dveří či zateplení obvodových stěn a střechy budovy. To vše lze ještě zkombinovat s výměnou starého neekologického vytápění.