Celkem v bazaru 97126 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2817 nových .

Základní zásady při výběru krmiva pro psy

Pes se často stává doslova dalším členem domácnosti, a proto je potřeba mu věnovat stejnou péči jako svým blízkým. A tím nejdůležitějším, co můžete svému čtyřnohému kamarádovi dopřát, je dobrá strava.

U psa, kterému se dostává mnoho pozornosti a kvalitní krmivo, se dá předpokládat výrazně delší a pohodovější život bez větších zdravotních obtíží. Mazlíček si ovšem nemůže říct, co mu chutná a po čem je mu dobře, výběr tak zůstává čistě na majiteli. Podle čeho se tedy v obrovském množství různých značek orientovat a jak kupovat pouze kvalitní krmiva?

Hlavně pejska nekrmte zbytky

Dříve to bylo normální, dnes už naštěstí většina lidí chápe, že pes by neměl konzumovat lidské jídlo. Přesto se v miskách pejsků stále objevují zbytky od oběda a večeře. Horší krmivo v podstatě neexistuje. Ne že by se nedalo psí jídlo připravit z „lidských“ surovin, ale vyžadovalo by to spoustu času, financí a také odborných znalostí. Strava pro psy musí být především vyvážená, čehož nejlépe dosáhnete s koupenými krmivy.

Čtěte etikety

Správná strava musí obsahovat vodu, bílkoviny, energii, minerální látky a vitamíny. Pokud cokoliv z tohoto bude pejskovi dlouhodobě chybět, se zlou se potážete. V takovém případě vás čekají nekonečné návštěvy veterináře, protože nedostatek se dříve či později nějak projeví na zdraví.

Důležité je, aby krmivo obsahovalo dostatek masa. Některá, například ta od značky Essential Foods, jsou masem tvořena až z 70 %, pamatujte si ale hlavně to, že hodnota by v sušině určitě neměla klesnout pod 10 %. Mezi superprémiová krmiva s vysokým obsahem masa se pak řadí třeba i krmiva Magnusson, která jsou jako jediná na světě kontrolovaná a schvalovaná institucí KRAV.

Naopak by se v psí stravě vůbec neměly vyskytovat obiloviny, ty se pejskům špatně tráví, jelikož v jejich slinách není obsaženo moc enzymu amylázy napomáhajícího trávení.

Zůstaňte u jedné značky

Pejsci mají daleko kratší střevo než člověk, a proto je pro ně lepší potravu příliš často nestřídat. Na každou novou stravu se totiž musí aklimatizovat, což trvá asi týden až dva. Až poté se přizpůsobí množství trávicích šťáv a potrava je pořádně využívána.

Zásad pro výběr správného krmiva je pochopitelně ještě daleko více. Je potřeba brát ohled na věk psa, pohybové aktivity a mnoho dalších aspektů. Tohle je ale základ, na nějž byste měli v obchodě myslet.