Celkem v bazaru 96336 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2803 nových .

3 důvody, proč začít jezdit na kole

Češi patří k milovníkům rekreační cyklistiky. Svou roli na tom jistě má velký podíl cyklostezek, které se nachází na našem území. Nezanedbatelný vliv ale určitě sehrává také fakt, že tento druh pohybu s radostí provozují i lidé, kteří jinak ke sportování chovají spíše odpor, a posilovna v nich vyvolává doslova noční můry.

Uděláte něco pro zdraví

Největší výhodou cyklistiky je, že u ní nezáleží na věku, váze ani fyzické kondici. Pustit se do ní bez obav mohou i lidé, které trápí nadváha nebo bolesti kloubů. Pohybový aparát totiž není při jízdě na kole tolik zatěžován, jako se tomu děje třeba při chůzi nebo při běhu. Pravidelné vyjížďky navíc fungují jako skvělá prevence srdečně-cévních chorob a vysokého tlaku.

Zlepší se vám nálada

Kombinace pohybu a čerstvého vzduchu blahodárně působí také na naši psychiku. Jízdou na kole si pročistíte hlavu a krásné přírodní scenérie doslova pohladí vaši duši. Endorfiny, tedy hormony štěstí, které se při pohybu vyplavují, se pak postarají o dobrou náladu. A to už je jistě dost pádných argumentů, proč nasadit cyklistickou helmu a vyhoupnout se do sedla.

Ušetříte peníze i čas

Kromě zdravotních benefitů přináší cyklistika i celou řadu dalších výhod, třeba úsporu nákladů za benzin. Jediné palivo, bez kterého se neobejdete, je totiž jídlo a pití, které si s sebou přibalíte do cyklo batohu. Peníze ušetříte i za posilovnu - k tomu, abyste byli v kondici, ji totiž vůbec nebudete potřebovat. Nezanedbatelná je také časová úspora. Nebudete se muset spoléhat na jízdní řády a odpadne vám i trávení dlouhých minut v nekonečných kolonách. Po městě se budete mnohdy pohybovat rychleji než auto nebo tramvaj. Hledat nemusíte ani volné místo na zaparkování, kolo se vejde prakticky všude a vzít si ho můžete kamkoli s sebou. To znamená další cenné minuty k dobru, které pak můžete využít přesně podle vašeho gusta!