Celkem v bazaru 96336 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2803 nových .

3 pravidla pro stavbu domu

Stavba domu patří k důležitým milníkům našeho života. Připočteme-li k tomu, že se nejedná o žádnou levnou ani krátkodobou záležitost, pak se není co divit, že to nebereme na lehkou váhu a nedovolíme si podcenit jediný detail.

Nepodceňte finance

Stavba domu vyžaduje nemalé finance, to zřejmě nikoho nepřekvapí. Počítat je ale také s dalšími investicemi, jako je koupě pozemku, projektová dokumentace či stavební povolení – to vše něco stojí. Až teprve potom přichází na řadu samotná výstavba rodinného domu. Tu lze realizovat buď svépomocí, nebo za využití specializované stavební firmy. Pokud se rozhodnete pustit se do toho sami, pak se připravte, že to bude náročné nejen časově, ale také fyzicky a psychicky. Veškeré zařizování a papírování bude na vás a všechny chyby a poruchy, které se vyskytnou, padnou na vaši hlavu.

Nepřeceňte svoje schopnosti

Daleko pohodlnější variantou je stavba rodinného domu na klíč, ke které se přiklání čím dál více lidí. A to především díky rychlosti výstavby, dům je totiž připraven k bydlení již do několika měsíců. Firma se navíc postará o vše potřebné – zajistí vše od řemeslníků přes materiál až po veškerou dokumentaci. Budete to tak mít zcela bez práce a navíc bez starostí. Zjednodušeně se dá říct, že firma vám celý dům postaví a vám potom jen předá klíče.

Svěřte se skutečným odborníkům

Ne vždy to ale musí mít takový šťastný konec. Proto důkladně vybírejte firmu, které tento nesnadný úkol svěříte. Nechcete-li naletět, pořádně si danou společnost prověřte. Pomoci vám mohou reference z předchozích staveb, již postavené domy, zkušenosti ostatních klientů, rozsah nabízených služeb a v nespolední řadě také vystupování a jednání firemních zaměstnanců. Dobrým vodítkem může být například to, jestli je s nimi jasná a rychlá komunikace a plní to, co slíbili. Držte se hesla „důvěřuj, ale prověřuj“ a o stavbu rodinného domu se zajímejte a kontrolujte, jak postupují práce. Pokud na to nemáte čas, obraťte se na někoho, kdo vás bude průběžně informovat o tom, jak vše probíhá. Budete pak mnohem klidnější!