Infolinka733 455 333 po - pá 7:30 - 16:30
nebo Registrace pro přístup do sekce Můj Profit.

Celkem v bazaru 26212 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 3712 nových .

3D tisk Brno – nechte si necenit zakázku a poslat kamkoliv po ČR a SR

Výhody zakázkového tisku už dokáže ocenit mnoho firem, podnikatelů i designérů. Hodí se pro malé i středně velké zakázky, prototypy, modely i individuální kusový tisk.

Zakázkový 3D tisk Brno – to je tisk dnes nejvyužívanější metodou známou jako FFM, nebo též FFF. Vytisknutý objekt vznikne vrstvením taveného plastového materiálu. Jde o efektivní bezodpadovou metodu, u které na rozdíl od obrábění nevzniká odpad z odebíraného materiálu.

Brno 3D tisk nabízí tisk několika druhy plastových materiálů, a to i barevných. Každý z nich poskytuje specifické vlastnosti s různým využitím. Tisknout lze z materiálů NYLON, FLEXI, PET-G, ABS a PLA.

Levný 3D tisk

Cena je vždy neceněna předem. Odvíjí se především od velikosti tištěného objektu, požadavků na mechanické vlastnosti a na přesnost tisku (kvalita tištěného objektu). Tisk je možné realizovat už od 70 Kč/hod. Zakázky lze vyzvednout osobně ve Zlíně, nebo jsou zasílány kamkoliv v rámci České republice a na Slovensko.

Vytisknout si máte možnost prototypy i sériové výrobky o velikosti od několika málo milimetrů až po 330×200×300 mm. Nejčastěji se dnes 3D tisk uplatňuje v designu, elektro, automotive a tisknou se třeba i hračky.

Před samotným zahájením 3D tisku je důležité vytvořit 3D model

Optimální je zaslat hotový model ve formátu STL, OBJ nebo AMF. Pokud však tuto možnost nemáte, postačí zaslat elektronicky technický výkres a 3D model vám vytvoří přímo ve firmě. Vyhotovit lze po dohodě i 3D model i bez existujícího výkresu. Na základě 3D modelu je pak vyhotovená kalkulace a stanovená doba tisku, a tedy i termín dodání zakázky.

Jak se liší používané materiály pro 3D tisk?

Každý používaný materiál pro tisk propůjčuje finálnímu výrobku jiné vlastnosti. PLA je univerzální materiál pro 3D tisk. Je tvrdý, biologicky odbouratelný, ale nehodí se pro použití ve venkovním prostředí. NYLON nabízí vysokou pevnost. Je to houževnatý materiál schopný odolávat teplotám až 180 °C. Odolnost nízkým i vysokým teplotám nabízí též PET-G. Ten je navíc odolný i rozpouštědlům a kyselinám. Skvěle opracovatelným, houževnatým a tuhým je ABS. Nakonec pro použití tam, kde se tvrdý plast nehodí, je k dispozici FLEXI. Tento pružný, a přitom silný materiál, má skvělou odolnost vůči otěru.