Celkem v bazaru 29894 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2750 nových .

4 tipy na výlety v Jeseníkách

Čím dál více lidí, zejména těch mladých, se v posledních letech vydává na zážitkové dovolené. Nechtějí jen ležet u moře, chtějí vidět kus světa, prožít něco nového, objevovat přírodu. A k tomu není potřeba jezdit nikam daleko, protože i v Česku máme mnoho překrásných míst. Za vidění rozhodně stojí naše hory. Třeba Jeseníky.

Jeseníky bývají často označovány jako nejkrásnější české hory. Zažijete toho tady spoustu od návštěv muzeí přes cyklotúry až po dlouhé procházky pod úpatími místních vrcholků. A co konkrétně se vyplatí vidět? Vybrali jsme pár tipů, které jsou ideální, pokud si zařídíte ubytování Kouty nad Desnou. Kouty nad Desnou jsou skvělým výchozím bodem pro následující aktivity.

1. Místní cyklotrasy

Nečekejte nudnou cyklostezku, tady se pojede přes lesy, louky a pole. V Jeseníkách fungují i tzv. cyklobusy, které vás i s kolem dopraví na začátek nějaké pěkné stezky. Odsud se pak vydáte po značené cestě. Cyklotras je tu skutečně dost, namátkou například Tetřeví chata, Videlské sedlo či Petrovka – Přemyslov.

2. Výlet do Velkých Losin

Je zde krásný zámek, ruční papírna a muzeum papíru s poměrně levným vstupným. Za celou rodinu zaplatíte 250 korun a dozvíte se spoustu nových věcí. Otevřeno je každý den včetně víkendů, takže kdyby náhodou pršelo, máte jasný program.

3. Karlova Studánka

Karlova Studánka bývá právem označována za klenot Jeseníků. Nejde v pravém slova smyslu o studánku, je to celá lázeňská obec s 226 obyvateli. Zajímavostí je, že má nadmořskou výšku 800 m n. m., jde o nejvýše položenou obec na Bruntálsku.

4. Pohoda ve wellness

Po náročné túře to chce odpočinek. Nejlepším wellness hotelem Olomouckého kraje roku 2012 a 2013 je relaxcentrum Kolštejn ve sklepních prostorách. Welly Sport Relax Šumperk nabízí vířivku, solárium, bazén, solnou jeskyni i kardio zónu. A v okolí je toho ještě víc.

Doplňte to všechno ubytováním ve stylové roubence Annaberg a dovolená bude nezapomenutelná!