Celkem v bazaru 96347 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

4 zajímavosti o vlasech, které vás překvapí

 

Nejen šaty, ale také vlasy dělají člověka. Odráží naši osobnost, podílí se na našem vzhledu i sebevědomí.Přestože si myslíte, že o nich víte všechno, přinášíme vám pár informací, které vásmožná trochu překvapí.

 

Růst vlasů

Vlasy nám začínají růst už v časném stádiu embryonálního vývoje, zhruba ve 13. týdnu těhotenství, tedy asi ve čtvrtém měsíci. Právě tehdy se totiž začíná tvořit vlasový váček. Jejich počet nám je dán už při narození - pohybuje se od dvou do pěti milionů, a nedá se dále v průběhu života ničím ovlivnit.Na co však vliv mít můžeme, je rychlost, jakou nám vlasy porostou. Podpořit růst vlasů lze nejrůznějšími způsoby –dostatkem vitamínů a minerálů, bylinkami jako je měsíček, kopřiva či bazalka, masáží hlavy nebo aplikováním olejů a masek na vlasy.

 

Padání vlasů

Každému z nás vypadne denně asi sto vlasů, proto není třeba podléhat panice, když jich na polštáři nebo ve vaně pár objevíte. Na pozoru je však třeba mít se tehdy, jestliže vás trápí nadměrné vypadávání vlasů. V takovém případě musíte okamžitě zakročit, dřív než bude pozdě. Příčin, proč vám vlasy padají, může být hned několik – svůj díl má genetika, stres, strava, životní styl a nesprávná či přehnaná péče. Změňte proto váš životní styl a začněte používat speciální produkty vlasové kosmetiky, které cílí na konkrétní problém.

 

Konec šedinám

Barvu vlasům dodává pigment melanin, který se nachází ve vlasové kůře. V průběhu let se však ztrácí a tím dochází k šedivění až zbělení vlasů. Kdy konkrétně se tak stane, záleží na genetických dispozicích. Zatímco někomu se první šedivé vlasy začínají objevovat již po dvacítce, jiný se ještě v sedmdesáti pyšní tmavými kadeřemi. Vědci ale nedávno přišli na to, který gen je za šedivění zodpovědný. Existuje tedy jistá naděje, že by se v budoucnosti dal tento „spouštěč“ léky zablokovat.

 

Vlasy jako důkaz

Vlasy toho na vás hodně prozradí, ukládají se v nich totiž látky, které projdou lidským tělem.Jejich rozborem lze zjistitnejen různé zlozvyky, ale také přítomnost drog, nesnášenlivost vůči potravinám, míru stresu i rychlost metabolických procesů v organismu. Díky informacím, které obsahují, tvoří jeden z nejčastěji používaných forenzních důkazů. Jediné, co se z nich vyčíst nedá je pohlaví – vlasy mužů a žen jsou totiž naprosto identické, co se struktury týká.