Celkem v bazaru 96336 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2804 nových .

5 nejoblíbenějších plemen koček

Jedni milují psi, druzí kočky. Každý svého chlupáče samozřejmě vynáší do nebes. Je pravda, že oba mají něco do sebe. Tentokrát se zaměříme na kočičí mazlíčky.

Kočka sice ve srovnání s takovým psem nebývá ke svému páníčkovi tak loajální, nedoprovází ho na každém kroku a po jeho skonu by si zřejmě šla po svých, ale i tak seznam jejích předností není zrovna krátký.

Není nad kočičí předení

Jenom to jejich kouzelné předení. Nahrajte si ho na MP3 přehrávač a při meditacích si ho pouštějte místo šumění moře. Tak uklidňující tento zvuk, který je vlastní snad jen kočkovitým šelmám, je. A to zdaleka není všechno.

Kočka lovec

Venkov bychom si bez koček snad ani nedokázali představit. Kočka domácí vždy patřila a stále patří snad ke každému venkovskému baráku, pokud samozřejmě má své stálé obyvatele. Důvod už napříč historií byl nasnadě. Kočky stavení zbavovaly myší a krys. A tuto schopnost si zachovaly dodnes. Kdo zkrátka má doma kočku, u toho si myšky ani neškrtnou.

Kočka bohyně

Jsou známy případy, kdy kočka u svého majitele dokázala detekovat závažné onemocnění včetně rakoviny. Že by za tím stál pověstný kočičí šestý smysl? Na tuto otázku samozřejmě neexistuje jednoznačná odpověď. Podíváme-li se ovšem do historie, zjistíme, že kočky se běžně používaly během čarodějnických rituálů, a ve starověkém Egyptě jim dokonce byla přisuzována role bohyně.

Hravé kotě

Další předností koček je jejich úžasná hravost. Takové dítě (a nejenom je) kotě, ale i dospělá kočka dokáže zabavit na celé hodiny. Postačí obyčejné klubko vlny a o zábavu budete mít postaráno. A když budete chtít mít postaráno o kočku, pak můžete zvolit chovatelské potřeby Prymus.cz

Nejoblíbenější kočičí plemena

Ale vraťme se k hlavnímu tématu článku. Jaká plemena koček mezi Čechy patří mezi nejoblíbenější? Žebříčků na toto téma existuje celá řada. Ten následující byl sestaven samotnými chovateli na základě počtu registrovaných koťat z roku 2016.

Maínská mývalí kočka

Je pravda, že pokud jde o lásku, na plemeni zas tak nezáleží. Stejně si zamilujete vyšlechtěnou kočičku za několik tisíc jako kotě z útulku. Jinak žebříčkům oblíbenosti koček možná k překvapení mnohých chovatelů vévodí Maínská mývalí kočka, což je zároveň jedno z největších kočičích plemen vůbec. Možná to v její oblíbenosti hraje zásadní roli. V její přítomnosti si připadáte jako ve společnosti divoké kočkovité šelmy, ovšem domestifikované, a ne tedy tak agresivní.

Britská kočka

Mezi nejoblíbenější plemena patří i můj favorit. Britská kočka s nádherným šedým kožíškem a krásnýma obrovskýma očima. Úžasně fotogenická, na pohled zkrátka roztomilá. Chovatelé pak dodávají, že je samostatná a nevtíravá.

Ragdoll

Na třetím místě se umístilo plemeno Ragdoll, krásná chlupatá kočka, která na rozdíl od ostatních plemen podobně jako psi nemá ráda samotu, ale společnost. Po návratu z práce vás bude vítat podobně jako pejsek.

Sibiřská kočka

Krásným zvířetem s opravdu pronikavým pohledem je i sibiřská kočka, která již od pohledu připomíná lovce. I přesto se ji, jak dodávají chovatelé, nemusíte obávat chovat třeba v paneláku.

Perská kočka

Známé perské kočky s překrásnou dlouhou srstí se objevily až na pátém místě, ale i to je velmi slušné umístění. Tyto kočičky jsou prý vyrovnané, oddané a přítulné.

Tak už máte jasno v tom, jaké kotě si pořídíte?