Celkem v bazaru 37063 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2749 nových .

Angličtina pro samouky není jenom o učebnici

Angličtina pro samouky nabízí různé způsoby výuky. Snad ten nejstarší je studium z obyčejné papírové knihy. Koupíte si učebnici, k ní dostanete cvičebnici, v tom lepším případě nějaké zvukové nebo obrazové médium. Je to sice klasika, možná relativně levná, ale pokrok nezastavíte.

Vše je na webu, vše je online. Na internetu najdete množství textů, videí, filmů, aplikací do mobilů a tabletů a samozřejmě online kurzů angličtiny pro samouky. Je si tedy z čeho vybírat a jen na vás záleží, jak budete postupovat.

Možná máte oblíbeného zpěváka, kterému byste chtěli rozumět a rádi byste věděli, o čem zpívá. Pusťte si YouTube. Pod videi bývají texty. Můžete si číst text, poslouchat skvělou hudbu, udělat si náladu a takto v naprosté pohodě se naučit cizí jazyk.

Máte oblíbeného herce a chtěli byste ho vidět a slyšet v originále? V tom případě máte možnost vyhledat si filmy v původním znění s titulky. I u nás přibývají videoslužby, které nabízejí v filmy v angličtině (třeba Netflix), s množstvím titulků v různých jazykových mutacích a mezi nimi i v češtině. To znamená, že díváte film, bavíte se a současně se opět zcela plynule a zábavnou formou vzděláváte. Existuje snad lepší angličtina pro samouky?

Možná se však chcete jen čistě učit, bez zbytečných rušivých vlivů. V tom případě máte jako samouk k dispozici množství více či méně povedených a propracovaných aplikací. V nich si zvolíte váš mateřský jazyk, dále jazyk, který se chcete naučit, a spustíte kurz.

Kurzy bývají rozděleny na několik logických lekcí. Samozřejmostí jsou zvukové nahrávky slov, celých vět a větných konstrukcí. Některé aplikace umožňují i ​​dopisování písmen do slov, a tím i trénování si písemného projevu.

Dobrý kurz angličtiny pro samouky vám dokáže připravit i lekce na míru a dbá na to, abyste studium nezanedbávali.

Nevýhodou aplikací je, že nemáte k dispozici lektora. Pro začátečníky to není problém, ale pokud jste na pokročilé úrovni, je lepší mít učitele.

Další nedostatek může spočívat v tom, že právě vámi vybraná aplikace nebude podporovat kombinaci čeština-angličtina, což může být v případě, že neovládáte žádný jiný světový jazyk, značně limitující.

Pokud si však naleznete kvalitní kurz angličtiny online, tak taková angličtina pro samouky přes internet bude pro vás příjemné zpestření výuky.