Celkem v bazaru 37062 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2752 nových .

Při styku s úředním šimlem se bez ověřených listin neobejdete!

Máte pocit, že kdykoliv komunikujete s úředníky, nerozumíte vůbec ničemu? Tápete nejen v dokumentech, které máte předložit, nevíte, kterak vyplnit formuláře, nerozumíte zdlouhavému procesu vyřizování. A co teprve „úřední“ pojmy? Vysvětleme si nyní alespoň ty, které se týkají ověřování listin.

Ověřování dokumentů v rámci Česka je poměrně jednoduché

Soudy, úřady státní správy, ale i například zaměstnavatelé a banky chtějí při předložení jakéhokoliv dokladu vidět buď originál, nebo úředně ověřenou kopii. Ověření představuje legalizaci dokumentu, neznamená však automaticky správnost listiny z hlediska práva, nezkoumá pravdivost údajů. Ověřováním dokumentů se zabývají advokáti, notáři. Ale například i obecní úřady, pověřené pošty.

Za hranicemi státu se neobejdete bez apostilizační doložky, nebo superlegalizace

Potřebujete-li z jakéhokoliv důvodu ověřit úřední listinu vydanou v zahraničí pro účely v ČR, případně se naopak v cizině neobejdete bez dokladu vydaného českými úřady, s běžným ověřením si nevystačíte.

Apostila představuje ověření podpisu, otisku úředního razítka či celého dokumentu v rámci zemí, které uzavřely tzv. Úmluvu o Apostille. Některé státy mezi sebou zrušily nutnost apostilizace dokumentů. Seznam států spadajících pod Úmluvu o zrušení požadavku ověřování cizích veřejných listin najdete na www.apostila.cz. Měli byste ale vědět, že třeba apostilizace akademických listin je odlišná od matričních dokladů či třeba výpisů z rejstříku trestů.

Pokud v seznamu nenajdete ten „váš“ stát, proces ověřování se komplikuje. Budete potřebovat superlegalizaci. Dokument prochází několikerým zdlouhavým ověřováním. Naštěstí pravděpodobnost, že vám bude stačit ověření formou apostille, je značná.

Je to složité? Oslovte odborníky

Pro agenturu eTuls se sídlem v Praze je vyřizování apostily denním chlebem. Celý proces vyřizování můžete směle vložit do rukou odborníků a bez nutnosti se jakkoliv angažovat. Apostille bude doručena až k vám domů v co možná nejkratším čase. Více jak 35 let zkušeností a pobočky v Polsku, Německu či třeba USA a Hong Kongu dělá z eTuls profesionály na slovo vzaté.