Celkem v bazaru 96346 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2816 nových .

Máte obavy ze správnosti účetnictví? Auditor vše prověří

Nepřesnosti v daňovém účetnictvím by vám mohly přinést velké problémy. Z toho důvodu je pro každou firmu klíčové najít si odborníka, který se o veškeré finanční doklady postará. Někdy si ovšem ani tak nemusíte být jisti, zda je vše v pořádku. A v takové situaci je vhodné pozvat si auditora.

Není důvod se na finanční audit dívat negativně. Pro některé firmy a OSVČ s vysokým obratem jde sice o povinnost, nicméně na druhou stranu jim ušetří budoucí starosti. Ověří, že je vše tak, jak má být, a vy pak budete moci klidně spát.

Kdy si musíte nechat audit provést?

Povinný audit se vztahuje na velké a střední účetní jednotky, malé pouze pokud splní daná kritéria. Již v průběhu účetního období je vhodné si zjistit, zda přesahujete nějakou z hraničních hodnot. Ono totiž vůbec není špatné s auditorem spolupracovat již během účetního období. Celá práce se zjednoduší, zrychlí a on rychleji pochopí, jak u vás všechno funguje.

Auditor by měl hlavně stát na vaší straně

Auditor je tady od toho, aby odhalil chyby ve vašem účetnictví. Neměl by to ale být žádný hnidopich, který hledá problémy i tam, kde nejsou. Měl by stát na vaší straně, snažit se odhalit všechna potenciální slabá místa vašeho informačního systému, rizikové oblasti, případné potíže. Ostatně podobně by měl k vašim financím přistupovat i daňový poradce a účetní. Dělá to ten váš?

Najděte si opravdového parťáka

Pokud ne, je nejvyšší čas to změnit. Měli byste si najít někoho, kdo bude daňové poradenství provádět svědomitě a poskytovat vám pouze rady, jimiž by se sám řídil. Jestli nikoho takového neznáte, obraťte se na profesionály z auditorské a poradenské společnosti SP Audit, s.r.o. s historií už od roku 1999. Jejich pole působnosti je skutečně široké od implementace mezinárodních účetních standardů IFRS či US-GAAP přes realizace přeměn obchodních společností až po sestavování konsolidovaných účetních závěrek. Hlavně ale vždy stojí na straně zákazníka.