Celkem v bazaru 37062 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2750 nových .

Chystám se na hory v autě půjčeném od EasyRent

V našich končinách už je sněhu jen pomálu, nicméně v mnohých evropský státech mají sjezdovky ještě sezónu. A tak se i my s dětmi a manželkou vydáváme na hory. Míříme do Itálie, Rakousko už máme okoukané. Na tak dlouhou cestu se ale musíme trochu připravit.

Naše auto by dlouhou trasu asi nemuselo přežít, a hlavně jsme měli strach, že bychom do něj nedali všechno vybavení. Rozhodli jsme se tedy, že si auto půjčíme. Musí být spolehlivé, dostatečně velké a pohodlné pro čtyřčlennou rodinu, za to všechno jsme ochotní si trochu připlatit. Hlavně aby zvládlo horské stezky, náledí a mělo náhon na všechna 4 kola. Největší výběr takových aut se nám zdál v autopůjčovně EasyRent.

Naši kandidáti na dlouhou cestu

Výběr aut s výše popsanými vlastnostmi je u EasyRent skutečně bohatý. My jsme se zpočátku omezili na těchto pět modelů:

Karoq od Škodovky: Stejně jako spousta dalších Čechů i já patřím mezi příznivce tuzemské Škodovky. Karoq bych si rád vyzkoušel, především se mi líbí jeho adaptivní tempomat s udržováním odstupu.

Stylový MiniCooper Clubman: Po pravdě řečeno, tohle byl spíš výběr mé manželky. Já bych se asi styděl vyjet si na hory v tomto oranžovém mazlíkovi. Nicméně náhon na čtyři kola má. Připadá mi ale trochu malý.

Luxusní Audi Q7: Černé luxusní Audi s trvalým náhonem všech kol je možná na hory až zbytečně luxusní, ale prostě patřilo mezi vozy, co nás zaujaly.

Landrover Discovery: Tohle exkluzivní SUV s odpruženým podvozkem a panoramatickou střechou bylo mým tajným snem. Uvnitř je navíc spousta prostoru, je dělaný až pro 7 lidí.

Mercedes Benz Vito Minibus: Chvíli jsme z legrace uvažovali i o tom, že si pronajmeme minibus. Po tom, co si sbalila věci manželka, to tak chvíli vypadalo.

Víte, kdo nakonec vyhrál?

Tipli byste si, že jsem si prosadil Landrover Discovery? Nebo mě považujete za podpantofláka, který se nechal přemluvit k MiniCooperu? Ani jedno! Ze všech možných kandidátů jsme nakonec zvolili… Úplně jiné auto. U nás doma vyhrál Opel Mokka. Oproti jiným výše zmíněným modelům je levnější, potěšila nás i spotřeba 5 l/100 km. Dostali jsme k němu komplexní asistenční služby, dálniční známku a sjednali jsme si 0% spoluúčast. Řídit můžu já i manželka, bez jakéhokoliv doplatku. Zítra nám ho přivezou a pak už vyrážíme směr Itálie!