Celkem v bazaru 96346 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2816 nových .

Stavíte, rekonstruujete, nebo prodáváte pozemek? Bez profesionálního geodeta se neobejdete!

Stavba jakéhokoli objektu je poměrně zdlouhavou a časově i technicky náročnou záležitostí. I tady platí pochopitelně pravidlo hovořící o tom, že by se mělo nejprve třikrát měřit a až následně řezat! Ano, velmi důležité jsou precizně řešené geodetické práce. Víte, jaké činnosti v jejich rámci patří mezi ty nejznámější a při stavbě nejpoužívanější? Pokud je vaše odpověď záporná, rozhodně čtěte dál, prozradíme vám to.

Zaměření pozemku pro projektovou dokumentaci

V první řadě je nezbytné precizní zaměření pozemku pro projektanta řešícího projektovou dokumentaci. Ten se určitě neobejde pouze se zaměřením hranic pozemku, ale vyžaduje přesné vedení inženýrských sítí a v neposlední řadě také polohopisné a výškopisné zaměření. Optimální je pro něj dodání speciálního 3D modelu terénu od profesionální moderní geodetické společnosti. Jde-li o rekonstrukci stávajícího objektu, nejvhodnější je využití technologie 3D mobilního laserového skenu. Ta patří mezi nejmodernější geodetické práce vůbec.

Přesné vytyčení stavby

Hodně důležitý je nejen geometrický plán na papíře, ale i práce přímo v terénu. Stavba se musí nejprve vytyčit prostřednictvím precizního měření realizovaného na základě projektové dokumentace. Vytyčovací práce by měly korespondovat se znalostí polohy i výšky terénu s přihlédnutím k vedení inženýrských sítí. Profesionálové navíc využívají těch nejmodernějších především laserových měřidel k zajištění naprosté přesnosti výsledku.

Na koho se obrátit?

V každém případě se vyplatí obrátit se na specialisty v oboru. Naším tipem je společnost GEO-5 působící úspěšně na trhu již od roku 1993. Jedná se o firmu řešící jak různé geodetické práce, tak i inženýring anebo development. Vybrat si zkrátka lze z mnoha služeb včetně vyhledávání nemovitostí na míru a dalších.