Celkem v bazaru 96336 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2804 nových .

Jak zvýšit bezpečnost v domácnosti?

Přestože se doma můžete cítit bezpečně, nikdy nevíte, co za nepříjemnou událost se v budoucnu přihodí. Vždy je dobré myslet na určité preventivní bezpečnostní kroky, díky nimž minimalizujete riziko požáru, výskytu zplodin a dalších situací, kdy vám může jít i o život.

Požární hlásič – nezbytný prvek do každého bytu a domu

Mezi časté nehody, které české domácnosti trápí, patří požáry. Jejich vzniku a případně rychlému uhašení, se dá předejít například pořízením požárního hlásiče. Důležité je, aby dokázal efektivně a rychle detekovat jakékoliv větší množství kouře v místnostech, ideálně ještě před vznikem plamenů. Jedině tak se dá účinně předejít způsobení vysokých finančních ztrát v důsledku požáru v domácnosti a ohrožení zdraví vás i ostatních rodinných příslušníků. Moderní hlásiče jsou dobré v tom, že k jejich instalaci není potřeba dělat žádné složité stavební úpravy a montáž kabelů.

Další možnosti ochrany bydlení

V momentě, kdy doma používáte plynové kotle a další podobné spotřebiče, je zapotřebí se ochránit proti případné koncentraci oxidu uhelnatého. Je nebezpečný hlavně z toho důvodu, že není cítit a je bezbarvý. Hlavně v nočních hodinách často kvůli němu dochází k otravám obyvatel domácností. Kvalitní detektor oxidu uhelnatého vás včas varuje, pokud se přítomnost plynu dostane k nebezpečné úrovni.

Dům či byt je dále vhodné zabezpečit i proti zlodějům. Pomoci k tomu mohou pohybová čidla, ale také klasická zařízení, jež představují domovní zvonek spolu s domácím telefonem, díky němuž snadno rozpoznáte, kdo vám stojí před vchodovými dveřmi. Zabráníte tak vpuštění cizích osob, které by vás mohly ohrozit.

Praktickým doplňkem z hlediska bezpečnosti jsou rovněž spínací hodiny. Slouží k plánovanému spuštění domácích spotřebičů v okamžiku, kdy to potřebujete.