Celkem v bazaru 97715 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2804 nových .

Botník do každé rodiny

Boty se, jak je známo, neskladují moc dobře. Čím větší počet členů v domácnosti, tím více bot, a tím pádem i palčivější problém. Kvalitní botník je tak spíše než luxusem nutností.

Obuv v podstatě dělíme na sezonní a nesezonní. Nesezonní boty doporučujeme uložit na nějaké bezpečné a hlavně suché místo, na kterém je za pár měsíců najdeme ve stejné stavu, v němž jsme je tam uložili. Po ruce a na očích bychom naopak měli mít obuv sezonní, a ta patří do botníku. Na výběr máme výklopné, policové, regálové či třeba sedací botníky.

Čím více bot, tím větší botník

Pokud v předsíni zakopáváte o kopy bot, klíčová pro vás zřejmě bude velikost botníku, jenž by měl veškerou obuv povalující se po domácnosti pojmout. Platí zde samozřejmě přímá úměra: čím více bot, tím rozměrnější botník.

Hloubka botníku

Výška ovšem není jeho jediným parametrem. Botníky do předsíně se rozdělují také podle hloubky a šířky. Co do hloubky máte na výběr mezi třemi velikostmi: malé botníky s hloubkou do 25 cm, střední do 30 cm a nejhlubší nad 30 cm.

Šířka botníku

Podobné to je se šířkou s tím, že ty nejrozměrnější botníky bývají široké přes 1 metr. Jedná se o standardní míry dostupné v běžné obchodní síti. Je-li v hledáčku vašeho zájmu botník atypických rozměrů, nechte si jej vyrobit na zakázku. Upozorňujeme, že rozměrnější botník byste měli upevnit ke stěně.

Vycházejte z velikosti předsíně

Velikost botníku je také na místě přizpůsobit velikosti předsíně či místnosti, do níž jej budete chtít umístit. Obrovský botník v malé předsíňce sice možná pojme veškerou obuv, ale zase v ní nebude hnutí.

Výklopné, či závěsné?

Do malých předsíní jsou vhodné výklopné botníky. Jejich předností je malá hloubka, jež může být i pouhých 20 cm. Nenáročné na prostor jsou i závěsné botníky, které jednoduše zavěsíte, ať již na stěnu, nebo třeba dveře.

Sedací a regálový

Sedací botník vám umožní zabít dvě mouchy jednou ranou. Nabízí vám jednak úložné prostory na obuv, ale i možnost bezpečného obouvání, při němž se můžete pohodlně posadit na čalouněný sedák. Nejenom pro starší lidi je tak ideální.

Sedací botník