Celkem v bazaru 96347 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Jak vybrat ty správné bytové doplňky do interiéru domácnosti?

Pokud je nábytek důležitý, pak jsou bytové doplňky ještě důležitější. Především v tom smyslu, že dotváří celkovou atmosféru domácnosti a rozhodují o tom, nakolik bude útulná a praktická. Doplňky do interiéru navíc využijete do každé místnosti v bytě. Jsou vhodné do kuchyně, koupelny, ložnice, všech pokojů. Dokonce i do pergoly a zimní zahrady.

Slaďte interiérové doplňky se zbytkem domácnosti

Při výběru bytových doplňků záleží nejvíc na stylu vašeho bytu. Pokud tedy domácnost ladíte do stylu vintage nebo přírodním směrem, jsou vhodnější také přírodní materiály doplňků, mezi které patří dřevo, ratan, kámen či kožešina. Moderní domácnosti zase spíše uvítají kovy a nerezovou ocel. Některé bytové doplňky přitom schopně kombinují oba materiály naráz a využívají se ve smíšených domácnostech s nevyhraněným stylem.

Vzhled dekorativních prvků je také důležitý

Především u látkových a ratanových doplňků výrazně rozhoduje také barva, vzor a odstín daného výrobku. Pokud máte například světlejší koupelnu, tmavé interiérové doplňky budou působit víc dominantně, zatímco kovové nebo světlé zase s prostředím lépe splynou. U koberců, polštářků a přehozů je výběr ještě důležitější. Většinou totiž rozhodují o rázu dané místnosti. Jestliže se rozhodnete pod konferenční stolek umístit kobereček se vzorem zvířecí kožešiny, určitě je lepší zvolit luxusní koženou pohovku než látkovou či semišovou s výraznou barvou. S tak dominantním koberečkem by se mohla opticky nepříjemně tlouct.

Zaměřte se na praktické využití bytových doplňků

Nejdůležitější nakonec. Řada bytových doplňků se pořizuje kvůli jejich praktické funkci. Může se jednat o lampičky, které zajišťují dodatečné osvětlení, nebo o dávkovače mýdla do koupelny. Zde je prioritní vždy daná funkce a je mnohem důležitější než samotný vzhled, který samozřejmě ve většině případů lze sladit stejně schopně jako u dekoračních prvků. Z mnoha velmi užitečných a skutečně moderních bytových doplňků si můžete vybrat u Tempo Kondela, což je společnost zaměřující se na pestrý výběr nábytku i interiérových prvků. Zde si snadno vyberete doplňky, které budou ladit.

Postel