Celkem v bazaru 96346 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Správně zvolený bytový textil zútulní váš domov

Vybavujete-li byt, víte, že je toho potřeba opravdu hodně zařídit. Ale i když už se zdá, že je skoro hotovo, místnost vám stále připadá poněkud holá a neútulná. Pro vylepšení dojmu není potřeba rozestavit na skříně slony se zvednutým chobotem – příjemné bydlení totiž tvoří především bytový textil.

Nezavrhujte závěsy a záclony

Pravdou je, že žaluzie a rolety se nemusí prát a možná se zdá, že jsou pohodlnější – jenom se vám možná bude stále zdát, že žijete v kanceláři. Záclony vytvoří pocit komfortního domova a závěsy mohou být zase příjemným designovým doplňkem. Musí se sice čas od času vyprat, ale mají i své zásadní praktické výhody: drží totiž teplo, a to nejen psychologicky, ale i reálně. Není-li váš dům dobře zateplen okolo oken, kvalitní závěsy udělají svůj díl práce.

Při výběru závěsů je důležité se zamyslet, k jakému účelu je kromě příjemného pocitu z domova chcete. Mají-li být lehké a vzdušné, je potřeba tomu přizpůsobit materiál. Jde-li vám i o možnost zatemnění místnosti, je potřeba vybírat ty v tzv. provedení blackout, které dovedou kompletně zabránit přístupu světla.

Ubrusy nejen na sváteční stůl

Ubrus potřebujete na stůl jídelní, ale také do obýváku na váš konferenční stolek. Požadavky na tyto ubrusy jsou samozřejmě jiné – zatímco ubrus v obývacím pokoji plní téměř výhradně dekorační funkci, ty kuchyňské by měly i chránit stůl před poškozením. Takové podmínky můžete dostát s ubrusem z PVC. Textilní ubrus zase o něco lépe vypadá a snadno jej vyperete. Rozhodně nešlápnete vedle s žakárovým ubrusem – nemusíte jej žehlit, vyperete z něj všechno a navíc dobře vypadá. Chcete-li si dopřát luxus, je tu pro vás damaškový ubrus.

Kvalitní textilie víc vydrží

Ať už vybíráte závěsy, záclony, ubrusy nebo třeba prostěradla - Dante.cz, rozhodně uděláte dobře, když budete kupovat ty od kvalitního a ověřeného výrobce, jakým je právě Dante. Jenom tak totiž víte, že skutečně kupujete to, co je inzerováno, a ne jiný levnější, zato méně kvalitní materiál.