Celkem v bazaru 96346 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Čištění ultrazvukem? Nadmíru efektivní

Už jste zkoušeli čištění ultrazvukem? Pokud ne, vyzkoušejte to a na jinou čističku už ani nepomyslíte.

Ultrazvukové čištění zažívá ten pravý boom. A není se ani čemu divit. Jedná se o velice moderní, efektivní, progresivní a šetrný způsob, jak odstranit organické i neorganické nečistoty z různých povrchů. Pojďme se na chvilku ponořit do fyziky a vysvětlit si, na jakém principu vlastně ultrazvukové čištění pracuje.

Proces zvaný kavitace

Během čistícího procesu dochází k procesu zvanému kavitace. Při něm v daném čistícím stroji dochází ke vzniku obrovského množství maličkatých bublinek. Ty následně „implodují“. Pojem imploze znamená destrukci neboli zhroucení způsobené podtlakem. Při této činnosti se uvolňuje energie, jež čištěný předmět zbavuje nečistot.

Rychlé a precizní čištění

Přesně na tomto principu funguje ultrazvuková čistička, jež dokonale vyčistí téměř všechny druhy povrchů. Enormní je samotná rychlost čištění, která se v závislosti na charakteru materiálu pohybuje od pár vteřin do několika minut. Jedná se tak o velmi efektivní a precizní způsob čištění s výsledkem, kterého jiným způsobem nedocílíte. 

Široké spektrum materiálů

Ultrazvukovou čističkou je možno vyčistit celou škálu materiálů. Vyčistí sklo, čočky a optické soustavy stejně jako vstřikovací trysky, karburátory, stříkací pistole, tlumiče a další automobilové součástky.

Průmyslové čištění

Své uplatnění ultrazvuková čistička najde i v elektrotechnickém, strojírenském a dřevozpracujícím průmyslu, v lisovnách plastů, ale třeba i v restauracích. Čištění a odmašťování sifonů a kouřových filtrů pak jde jedna báseň.

Použití ve zdravotnictví

Bezproblémové je s ultrazvukovou čističkou i čištění zdravotnického materiálu, protéz, implantátů, ale i respirátorů a chemických masek. Pro velké podniky jsou vhodné kompletní ultrazvukové linky. Nejprogresivnější ultrazvukovou technologií pak jsou speciální tyčové ultrazvukové zářiče.

Ultrazvukové čističky doporučujeme kupovat pouze u renomovaných prodejců, které spolu s detailnějšími informacemi o jednotlivých produktech najdete například na ultrazvuk-sro.cz.