Celkem v bazaru 96336 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2803 nových .

Airdrop – co to vlastně je a proč se to stává fenoménem?

V poslední době se zaznamenává stále více airdropů. Účastní se jí nejenom lidé ale také různé projekty s kryptoměnou. O co se vlastně jedná?

Kryptoměna zdarma

Každý nově vznikající projekt nebo firma potřebuje pro své úspěšné fungování několik věcí. Jednou z nich je i publicita. Protože je však na denním pořádku, že nějaká firma odstartuje ICO (InitialCoinOffering), není tak jednoduché získat potenciální zájemce a rozšířit o tom povědomí. Proto místo toho, aby investovali peníze do reklamy a proma, snaží se na to jít jinou cestou. K těmto účelům se výborně hodí airdrop. Stačí se pouze na internetu zajímat o uživatele, kteří mají ve vlastnictví určitou kryptoměnu a smluví si s nimi dohodu. Za účast na ICO či za případné další šíření této informace jim nabídnout své coiny. Příklad z praxe je například zrod Bitcoin Cash.

Proč je to tak populární?

Není nic neobvyklého, že lidé jsou zdráhaví, pokud jde o nejasnou investici do jakéhokoliv projektu. Pokud se jim však na oplátku nabídne odpovídající množství kryptoměny, mnoho z nich okamžitě mění svůj názor a investice se jim začne zdát lákavá. Také je zde mnohem větší šance, že upoutají širší okruh potencionálních zájemců. Nová měna zadarmo tak může přitáhnout velké množství lidí. Je to vlastně takový marketing zadarmo – nová měna totiž má pouze potenciální hodnotu. Je možné ji směnit za fiat, ale také můžete vyčkat, zda se v budoucnu bude dát zhodnotit nějak lépe. Není však vždy zaručené, že se vám podaří vydělat peníze. Airdropy se totiž většinou odehrávají v momentě, kdy je daná cena velmi nízko. Dále záleží už jenom na tom, kolik lidí bude dále ochotno do těchto coinů investovat. Vždy se tak jedná o velmi nejistou investici a je dobré si před každým rozhodnutím udělat svůj vlastní průzkum.