Celkem v bazaru 26680 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2797 nových .

Vše, co potřebujete vědět o Dolby Atmos

Dolby Atmos Music se snaží rozšířit zážitek z poslechu hudby o zcela novou dimenzi. Přestože byla tato technologie vyvinuta k použití v kinech, nyní si ji můžete pořídit i domů jako součást domácího kina. Firma Dolby navíc v současnosti pracuje na remasterování tisíců skladeb, abyste si zážitek z Dolby Atmos mohli vychutnat i při poslechu hudby.

Co je to Dolby Atmos?

Atmos je objektová technologie prostorového zvuku, která byla vyvinuta pro kinosály, ale od té doby se stala součástí kvalitních hifi zařízení pro domácí kino po celém světě. Od standardních 5.1 a 7.1 kanálových systémů se liší přidáním dalších kanálů nad hlavu (například s reproduktory namontovanými na stropě). Výsledkem je mnohem věrnější a dokonalejší zvuk, který vytváří pocit, že posluchač je opravdu uprostřed scény.

Díky novým způsobům kalibrace mohou zvukoví inženýři přesně umisťovat zvuky na různá místa zvukové scény, místo aby je pouze čerpali přes vybraný zvukový kanál. Dolby Atmos přináší mnohem realističtější a více pohlcující zážitek z domácího kina a dává vám pocit, že jste skutečně tam. Základem Dolby Atmos jsou reproduktory na stropě, které k vám posílají zvuk shora. Nemusíte však montovat držáky na strop. Existují i reprosoustavy, které dokážou stejný efekt zprostředkovat pomocí reproduktorů otočených vzhůru, které zvuk odrážejí od stropu. 

Technologie Dolby Atmos stojí za vyzkoušení

Zážitek z Dolby Atmos se těžko popisuje slovy. Pro jeho vyzkoušení budete muset navštívit hifi poslechová studia Praha, kde vám nejen umožní si tento dokonalý způsob reprodukce zvuku vyzkoušet na vlastní uši, ale pomohou vám také vybrat to správné domácí kino. Tým špičkových audiofilů, který provozuje hifi studio Praha, vám předvede, že domácí kino vybavené technologií Dolby Atmos skutečně stojí za pořízení.