Celkem v bazaru 97830 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2773 nových .

Co pít na silvestra? Namíchejte si speciální koktejly!

Konec roku se blíží a spolu s ním i bujaré oslavy. Se slavením a veselím je spjat také alkohol, který si v tento den dopřejí i ti, co mu normálně příliš neholdují. Alespoň na přiťuknutí však ve skleničce něco dobrého nesmí chybět.

Mixované „bublinky“

I když budete slavit Silvestra doma s rodinou nebo přáteli, nemusíte zůstat jen u piva nebo vína. Zkuste pro tentokrát namíchat speciální koktejly, které sice nejsou notoricky známé a v nápojových lístcích se často nevyskytují, ale zato jsou neuvěřitelně chutné. Překvapte hosty třeba drinkem Negroni Sbagliato, což by se dalo přeložit jako popletené Negroni. Název nemůže být výstižnější, když se totiž barman pokoušel namíchat tradiční Negroni skládající se z ginu, campari a vermutu, popletly se mu lahve a místo ginu sáhl po šumivém vínu. A nový nápoj byl na světě. Za jeho výraznou chutí nemusíte jezdit stylově do Milána, lehce si ho zvládnete připravit i u vás v obýváku. Smíchejte 30 ml šumivého vína typu Prosecco, 30 ml campari a 30 ml sladkého vermutu. Vše nalijte do ledově vychlazené sklenice a nakonec ozdobte plátkem pomeranče. Nápoj nejen skvěle chutná, ale také dobře vypadá, na vašem stole se tak stane jedinečnou, i když pouze krátkodobou, „dekorací“.

V hlavní roli rum

Velké oblibě se těší koktejly připravované z rumu. Kdo by neznal Cuba Libre, Mojito, Daiquiri nebo Piňa Coladu? Dříve byl rum označován jako pekelný nápoj, proto si ho lidé zjemňovali nejrůznějšími ingrediencemi, a dali tak vzniknout prvním míchaným rumovým nápojům. V koktejlech se uplatňují hlavně sladké bílé a zlaté destiláty, vyzkoušet ale klidně můžete i některé z prémiových hnědých. Třeba Rum Zacapa, který jim dodá barvu i jedinečné aroma.

Ráno bez kocoviny

K alkoholu nezapomeňte připravit také nějaké drobné občerstvení. Aperitivy by se nikdy neměly podávat bez brambůrků, skvěle budou chutnat ale také s různými jednohubkami, třeba salámy, sýry nebo olivami. Chcete-li zakousnout něco výživnějšího, pak připravte zeleninové saláty, pečenou zeleninu nebo grilované maso. Tučnější pokrmy urychlí vstřebávání alkoholu a ráno vás tak ušetří kocoviny. Tak, dobrou chuť!