Celkem v bazaru 96336 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2804 nových .

Proč darovat k narození dítěte zlatý dukát?

Narození nového člena rodiny je vždycky obrovskou událostí, ať už je to přímo váš potomek, nebo jste se stali babičkou, dědou, strýcem či tetou, bratrancem, sestřenicí. V každém případě je třeba malého človíčka na světě pořádně přivítat a darovat mu něco na památku. Jenže co pořád vymýšlet za dárky?

Příležitostí, k nimž musíte vymýšlet dárky pro své blízké, je moc. Nápady pomalu dochází a vy nemáte tušení, co darujete k narození dítěte? Pořiďte mu zlatý dukát! Hned si vysvětlíme, proč tenhle dárek stojí za to.

1. Zlato nesli už tři králové

Kadidlo, myrha a zlato. Tyto dary nesli podle dávné tradice do Nazareta tři králové. Každý z nich měl svůj důvod. Dnes se domníváme, že zlato nemělo žádný speciální význam a zvolili jej kvůli jeho prosté symbolice. Vždy bylo symbolem bohatství a nejušlechtilejším kovem. Platí to dodnes.

2. I Češi dávali do kolébek dukáty

Možná právě po vzoru tří králů začali do kolébek svých dětí dávat zlaté dukáty také Češi. Zvyk se dodržoval i v těch nejchudších rodinách. Tam často dávali do kolébky všem svým narozeným dětem tentýž dukát. Šlo především o symboliku, nikoliv o jeho hodnotu. Měl dítěti přinést spokojený život bez strádání.

3. S dukátem si dítě v dospělosti zavzpomíná

Samozřejmě byste mohli darovat peníze. Ty jsou ale dost neoriginální, navíc časem ztratí svou hodnotu. Cena zlata přitom stále roste, takže až dítě dospěje, dost možná by si za hodnotu dukátu mohlo pořídit něco opravdu pěkného. Bude se ho ale chtít vzdát? Vyberte pěkný motiv, který mu bude připomínat rok narození.

4. Seženete speciální zlaťáky a medailonky k narození

V Obecním domě v Praze se můžete stavit přímo v prodejně, kde si lze zlaťáky a medailonky k narození dítěte prohlédnout a zakoupit. Zlaťák na sobě má rok narození, každoročně je vydáván nový design. Zároveň je ale možné sehnat ještě spoustu let staré modely, kdyby vám třeba přišlo líto, že sourozenec právě narozeného svůj zlatý dukát nemá.

Se zlatým dukátem k narození dítěte budete určitě originální.