Celkem v bazaru 96336 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2803 nových .

Dermatologie v Praze pomáhá v oblastech celulitidy

Neinvazivní a bezbolestné metody zmírnění či odstranění celulitidy jsou dnes v podstatě běžné a věnuje se jim i mnoho klinik dermatologie v Praze. Není žádný problém vyhledat si právě tu, která Vás osloví spektrem služeb. Celulitida je v dermatologii považována za estetický problém. Postihuje převážně ženy, a to proto, že ženy mají slabší kůži než muži a také má jejich tělo podstatně menší schopnost tvorby svalové tkáně než muži. Naopak, ženské tělo má větší schopnost ukládat pod kůží tuk. To je důvod, proč celulitidou trpí hlavně ženy.

Jak již bylo zmíněno, jedná se o estetický problém, který děsí každou ženu. Proto se neustále snažíme se jí zbavit nebo alespoň zmírnit. V tomto případě je samozřejmě nejlepší prevence, a to zdravý životní styl, dobré stravování, dostatek pitného režimu a pohybu. Nicméně pro ty, kteří už musí problém řešit, než mu předcházet, existuje řada možností, které mohou v rámci estetické dermatologie využít. Je potřeba zmínit, že se jedná o bezbolestné metody, kterých se rozhodně nemusíte nijak bát. Většinu z nich poskytují estetické kliniky dermatologie v Praze, ale i po celé ČR.

Dermatologie a možné způsoby odstranění celulitidy

Mezi hlavní konzervativní metody odstranění celulitidy patří lymfatické masáže (více informací o nic najdete zde), akustické vlny nebo dokonce radiofrekvence s ultrazvukem. Jsou to nejběžnější metody, které můžete využít. Nevyplácí se spoléhat na různé krémy a masti z drogerie nebo "babské" rady. Pokud se opravdu chcete celulitidy zbavit, je potřeba na to povolat odborníky a také něco investovat.

Akustické, jinak zvané rázové vlny, fungují tak, že díky přístroji, který vlny vydává, se uvolní zatvrdlá tkáň, dopomůže se lepší cirkulaci krve a lymfy a zlepší se také tvorba kolagenu. Díky této metodě se zlepší pružnost a textura kůže a odplavují se škodlivé látky z těla ven. Je tak záhodno zvýšit pitný režim a dopomoci tomu ještě i pohybem.

Radiofrekvence s ultrazvukem je také neinvazivní metoda, která využívá radiofrekvenci a ultrazvukové vlny buď k zahřívání nadbytečného podkožního tuku, který se následně odplavuje z těla, nebo využívá tzv. CRT technologii, díky které se doplňuje kolagen a pokožka tak následně vypadá mladší, pružnější a pevnější.

V obou výše uvedených případech celé vyšetření vždy probíhá vleže, kdy vám specialistka dané dermatologické kliniky přikládá speciální hlavice na konkrétní problematické partie. Celá procedura, tedy jedno sezení, trvá cca 60 minut, záleží na tom, jakou oblast si chcete nechat ošetřit a také jakou kliniku zvolíte.

Lymfatické masáže se také provádějí za pomoci přístroje, který podporuje opět vyplavování škodlivin z těla, zlepšuje se prokrvení pokožky a celkově tak dochází k následnému zlepšení textury pokožky.

Kde jsou tyto služby dostupné?

Služby dermatologických klinik, které se specializují na estetickou dermatologii, naleznete po celé republice. Co se týče konkrétních klinik estetické dermatologie v Praze, rozhodně je a bude z čeho vybírat. Vybírat tak lze i podle cen za jednotlivá sezení, jelikož je potřeba počítat s tím, že v rámci jednoho sezení se celulitidy určitě nezbavíte. Pokud tak chcete mít na léto perfektní postavu a nestydět se v létě u bazénu či na dovolené u moře, je záhodno poohlédnout se po možnostech odstranění nevzhledné celulitidy už teď zkraje jara a rovnou se objednat na konzultaci do vybrané kliniky. Některé pacientky pozorují výsledky velmi brzy, i jen po pár sezeních. Opět je ale zde potřeba obrnit se trpělivostí při čekání na výsledek, u každého člověka je to různé.