Celkem v bazaru 97715 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2804 nových .

Dětská postel je nejdůležitějším kusem nábytku.

Uvědomujete si, že dětská postýlka či postel jsou ve vaší domácnosti nejdůležitějším kusem nábytku? Přímo totiž ovlivňují zdraví vašeho dítěte. Proto byste jejich výběru měli věnovat náležitou pozornost.

Kvalita spánku je jak pro novorozence, tak i větší děti nesmírně důležitá. Dětská postel by měla splňovat patřičné zdravotní a hygienické požadavky, být bezpečná i praktická. 

Vybíráme dětskou postýlku

Jedna herečka prohlásila, že po porodu můžeme děťátko uložit i do šuplíku. My bychom řekli spíše do kolébky nebo koše. Výhodou kolébky je, že maličké v ní můžete uklidnit pohoupáním, byť pediatři před tímto způsobem tišení spíše varují. Miminko si na něj navykne a bude ho vyžadovat i poté, co z kolébky vyroste. A stejně jako v případě jinak praktických košů se jedná o dočasnou investici. Miminko brzy vyroste, začne se otáčet, více hýbat a bude vyžadovat prostor o něco větší. Nákupu dětské postýlky se tedy nevyhnete.

Bezpečnost na prvním místě

Dětskou postýlku vybírejte pečlivě! V první řadě musí splňovat dvě hlavní kritéria: být praktická a bezpečná. Miminko z postýlky nesmí vypadnout ani si do ní zaklínit hlavičku. Svislá hrazení by proto od sebe měla dodržovat bezpečnou vzdálenost ne kratší než 2,5 cm a ne delší než 6,5 cm. Dále se ujistěte, zda v postýlce budete moci nastavit polohu matrace. Ta obvykle dosahuje tří výškových úrovní. Novorozeně, které se ještě neotočí, bude hajat v nejvyšší poloze. Jakmile se posadí, bude vhodné matraci posunout do prostřední polohy. A když už bude stát, matraci posunete do polohy spodní.

Důležitá je zábrana

Náležitou pozornost při nákupu dětské postýlky věnujte i zábraně. I ta je totiž důležitým bezpečnostním prvkem. Zábrana by měla být bezpečná a lehce ovladatelná, ale zas ne tak snadno, aby jí mohlo ovládat samotné miminko. Velmi praktické jsou zábrany, u kterých budete moci vyjmout několik příček, což oceníte, až vaše miminko vyroste a bude si třeba samo v noci odcházet na toaletu. Hodně dětí se totiž svých postýlek nerado vzdává.

Dětská postel

Jak vybrat dětskou postel

Jednou k tomu ale dojde a váš potomek se do dětské postýlky nevejde. Vy se pak budete muset rozhlédnout po větší dětské posteli. Nabídka trhu je v tomto směru velmi bohatá. Do malých pokojíčků jsou vhodné například tzv. multifunkční dětské postele, které splňují hned několik funkcí najednou. Praktické jsou i postele s úložným prostorem a děti rozhodně budou nadšené z postele ve tvaru nějaké jejich oblíbené hračky. Taková dětská autopostel již splnila sen nejednoho chlapečka.

Patrové postele pro vícečetné rodiny

Pokud pokojík obývá více dětí, možná budete zvažovat koupi patrové postele. Ta klasická se skládá ze dvou fixních postelí nad sebou spojených žebříkem. A existují i patrové postele pro 3 děti! I tyto postele můžete mít v různých designech a provedeních. Některé dětské patrové postele disponují i zásuvkovými moduly, na které můžete uložit další dítko.

Nezapomeňte ani na matraci

Patřičnému výběru byste měli podrobit i matraci. Ta pro malá miminka musí disponovat správnou tvrdostí, nesmí být ani měkká, aby se do ní drobeček nebořil, ani příliš tvrdá. Nákup vhodné matrace proto vždy řešte s odborníky, jedině tak si budete jisti, že svému děťátku poskytujete jen to nejlepší.