Celkem v bazaru 96347 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Dovolená snů na největším karibském ostrově

V České republice se rtuť teploměru dostala výrazně pod nulu, a to zima teprve začala. Pokud však chcete alespoň na chvíli utéct mrazivému počasí, kupte si letenku na největší karibský ostrov s nespočetným množstvím písečných plážích. Kuba skrývá spoustu zajímavostí, a to od architektonických skvostů po přírodní úkazy.

Jakmile si koupíte super zájezd na Kubu, měli byste si sestavit plán, co po celou dobu pobytu budete dělat. Zřejmě nezůstanete ležet pouze na plážích Varadera. Poznejte ostrov i z trochu jiného úhlu.

Havana a její muzeum

Perlou jedné z posledních zemí se socialistickým režimem je bezpochyby Havana, kde se nachází Muzeum Ministerstva vnitra. Přestože muzeum disponuje pozoruhodnými klenoty, není příliš navštěvované, což má však na druhou stranu i svou výhodu. Nebudete se prodírat davem turistů.

Tamní expozice nastiňuje pokusy zbavit se Fidela Castra v průběhu několika desítek let. Kubánský prezident byl opravdu nezničitelný, čemuž napovídá i skutečnost, že přežil 673 pokusů o atentát.

Guantánamo s hlubokou zátokou

Dále byste se měli vydat směr Guantánamo, což je město s hlubokou zátokou o velikosti 116 kilometrů. Oblast si v roce 1903 pronajaly Spojené státy pro svou uhelnou a námořní základnu.

Vesnička, která vám ukáže, jak Kuba vypadala na počátku 20. století

V neposlední řadě si udělejte výlet na farmu rodiny Castro Ruz v provinciích Holguín, abyste si udělali obrázek o tom, jak Kuba vypadala na počátku minulého století. Vesnička byla ještě do roku 2013 veřejnosti nepřístupná, ovšem dnes se do ní za určitý poplatek podíváte.

Jestliže vás Karibik láká, stačí zadat “zájezd Kuba” a hned se vám nabídnou různé termíny dovolené. Utečte od každodenních strastí a nasajte úplně jinou atmosféru. Vychutnáte si zdejší kuchyni a zakouříte si pravý kubánský doutník.