Celkem v bazaru 29899 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2750 nových .

Gabiony se stanou chloubou vaší zahrady

Co si představit pod slovem gabion? Slovo pochází z francouzštiny a v překladu znamená drátěný koš. Pokud byste pátrali po historii gabionu, zjistili byste, že se původně jednalo o proutěné koše plněné zeminou, jejichž úkolem bylo zpevnit pole. V současné době však gabiony představují drátěnou konstrukci plněnou kamenivem, která má především estetickou funkci. V následujících řádcích vám představíme jejich využití a také prodejce gabionů.

Jestliže přemýšlíte, jak zkrášlit vaši zahradu, určitě se zaměřte na gabiony, které jsou momentálně v zahradní architektuře velice populární. Gabion jako takový je tvořen pevnou ocelovou konstrukcí vytvarovanou do kvádru, případně krychle. Jako kamenivo se používají lomové kameny, štěrk či betonová drť. Setkat se však můžete i s tím, že jsou gabiony naplněny dřevem.

K jakým účelům se gabiony používají?

Snad nejčastěji se setkáte s gabionovým plotem, jenž se vyznačuje dlouhou životností a snadnou údržbou. O dřevěný plot se musíte náležitě starat, aby vám sloužil desítky let, ovšem u gabionového plotu veškeré starosti odpadají. Stejně tak gabionový plot působí nadčasově, elegantně a nevšedně. V neposlední řadě vás potěší, že si na zahradě vytvoříte maximální soukromí, neboť přes takový plot nejde vůbec vidět.

Fantazii se meze nekladou. Z gabionů se vyrábí také exkluzivní lavice a stoly, dále třeba květináče a grily.

Kde sehnat gabiony levně?

Pokud hledáte prodejce, v jehož nabídce najdete gabiony levně, podívejte se do nabídky společnosti GABION sítě, která na tuzemském trhu působí více než 19 let. Poskytuje profesionální přístup, má certifikáty firemní kvality a zrealizovala už stovky gabionových řešení po celé České republice. Jestliže chcete vědět, na kolik by vás třeba takový plot vyšel, stačí společnost kontaktovat a do 24 hodin budete mít k dispozici cenovou nabídku.