Celkem v bazaru 96347 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Hledáte výhodnou rychlou půjčku? První si nabídky porovnejte

V současné době se do finančních problémů může dostat opravdu každý. Stačí jedna opožděná výplata, kvůli které nestihnete včas poslat peníze na nájem, hypotéku či alimenty, a už jsou problémy na světě. Pokud potřebujete vytáhnout trn z paty, začnete uvažovat nejspíše o nějaké rychlé půjčce. V následujících řádcích vám prozradíme, jak se v nebankovním sektoru pohybovat a na co si dát pozor.

Z nejširšího hlediska se finanční trh rozděluje na bankovní a nebankovní, nicméně bankovní domy nedokážou poskytnout půjčku tak rychle jako nebankovní poskytovatelé. V okamžiku, kdy u vás hraje čas důležitou roli, se pravděpodobně poohlédnete po nějaké spolehlivé nebankovní firmě.

Nebankovní společnosti měly ještě donedávna špatnou pověst

Před několika lety byl nebankovní svět vnímám poměrně negativně, neboť se rozmohly nekalé praktiky lichvářů, což se přestalo zamlouvat státu, a tak byly upraveny zákony, díky nimž se situace značně zlepšila. Sice se ještě najdou společnosti účtující si příliš vysoké úroky a poplatky, pokud jste však obezřetní, neprohloupíte. Nezdá se vám, že rychlá půjčkamůže být výhodná? Zkuste si nabídky porovnat.

Na internetu najdete celou řadu nástrojů pro porovnání úvěrových produktů. Některé srovnávají bankovní i nebankovní půjčky dohromady, jiné zase zvlášť.

Ještě než požádáte o rychlou půjčku

Finanční společnosti se snaží nalákat zákazníky na poutavé reklamy, v nichž slibují nejnižší úrok na trhu. Většinou bývá realita trochu jiná, a tak se z na první pohled výhodné půjčky může stát noční můra, která vás sedře z peněz. Pokud najdete produkt, jenž se jmenuje “rychlá půjčka zdarma”, nemusí být vždy zdarma. Možná nebudete platit za zřízení půjčky, ovšem prohnete se při placení jiných poplatků. I takové případy se už ne jednou objevily.

Dnes si půjčí také maminky na mateřské dovolené

Bohužel, některé maminky na mateřské dovolené se dostanou do tíživé životní situace, a potom hledají finanční výpomoc na úvěrovému trhu. Jestliže patříte do uvedené skupiny žen, doporučujeme pečlivě zvážit, zda vám půjčka na mateřské dovolené skutečně pomůže dostat se z problémů. Mnohdy totiž i malá částka může být bránou do dluhové pasti.

Přečtěte si recenze

Jakmile se vám některá z nabídek zalíbí, ještě nežádejte o půjčku. Doporučujeme si přečíst nejprve recenze na internetu, protože spousta spokojených i nespokojených zákazníků se o své zkušenosti s danou nebankovní společností podělí na internetu s ostatními. Díky negativním recenzím se vyhnete podvodníkům, jež chtějí pouze zbohatnout na naivitě lidí. Rychlá půjčka ihned sice zní lákavě, ale co z toho, když potom musíte polovinu výplaty posílat na splátku, což určitě nechcete.