Celkem v bazaru 96347 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Každý koberec si jednou za čas zaslouží hloubkové čištění

Nejjednodušším způsobem, jak vyčistit koberec od drobků a prachu, je obyčejný vysavač. Ten si ovšem neporadí s hloubkovou špínou, a tak je jednou za čas dobré použít i tzv. extraktorový způsob čistící do hloubky.

Obyčejný vysavač extraktorové čištění koberců neumí. Pokud vlastníte nějaký pokročilejší přístroj, možná to zvládne. Většinou se ale vyplatí pořídit si klasický vysavač a jednou za dva až tři roky si pozvat odborníky, kteří si přinesou veškerou techniku a vyčistí váš koberec odborně.

Čištění koberců

Jak probíhá extraktorové čištění?

Speciálním přístrojem se na čištěnou plochu aplikuje čisticí prostředek a voda pod vysokým tlakem. Tato směs je následně odsávána zpět do čistícího stroje, koberec je tedy v podstatě propírán. K materiálu je tento postup zcela šetrný, přitom vás zbaví nejen zažraného prachu, ale i parazitů, bakterií a zápachu. Speciální čisticí roztok zpravidla zničí i roztoče a alergeny, takže pravidelné hloubkové čištění je způsob, jak si koberce mohou dovolit i domácnosti, kde žijí alergici.

Čištění sedaček

Možnou alternativou je pak suché čištění, kdy je místo vody a tekutého čisticího prostředku použitá speciální sypká směs. Jde ale o méně používanou variantu, která je aktuální v případě, že potřebujete po vyčištěném povrchu ihned chodit. Za normálních okolností totiž pár hodin trvá, než koberec po hloubkovém čištění vyschne. Z toho důvodu bývá o extraktorové čištění největší zájem v létě. Když otevřete okna, schnutí bude trvat opravdu jen několik hodin.

Jak často je hloubkové čištění potřeba a kolik stojí?

Četnost se odvíjí od mnohých kritérií – například od toho, kde se koberec nachází a jak často jej vysáváte. V domácnostech obvykle postačí pozvat si čisticí firmu jednou za cca 2 roky. Nejde o žádnou investici, která by významně zatížila váš rozpočet. Ceny se různí, například firma Boček nabízející čištění koberců Praha má cenu pro domácí čištění nastavenou na 10-15 Kč/m2. Mimochodem obdobnou metodou jsou schopní vám vyčistit také sedací soupravu nebo lavici v kuchyni.