Celkem v bazaru 96347 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Jak koupit ojetý vůz a nenaletět

Prodat starý vůz a koupit si novější je snem nejednoho motoristy. Jak ale nakoupit ojetý vůz a nevystavit se riziku problémů s nejasným původem vozu nebo se stočenými kilometry?

Při nákupu vozidla v bazaru dbejte zásady "6P":

  1. Právní záruka na původ vozu a číslo karoserie
  2. Prohlídka vozu v servisu zákazníka
  3. Prověření stavu kilometrů a garance na tento stav
  4. Poctivá, alespoň 10km dlouhá, zkušební jízda
  5. Poskytnutí záruky možnosti vrácení vozu
  6. Poskytnutí výměny vozu zdarma

Jak vybrat autobazar

Je vlastníkem vozu – Je lepší, když autobazar vozy vlastní a neprodává je komisně. Usnadňuje to případnou reklamaci i papírování a autobazar za kvalitu vozu ručí dva roky. V komisním prodeji za vady ručí původní majitel a pouze 6 měsíců.

Garantuje původ vozu – V českých bazarech můžete narazit i na vozy, které jsou v cizině hlášené jako kradené. Policie vám pak takový vůz zabaví a peníze zpět už neuvidíte. Autobazar by měl za původ vozu ručit.

Garantuje počet najetých kilometrů – Stočenému tachometru se můžete vyhnout, když koupíte vůz s řádně vedenou servisní knížkou, opravovaný v autorizovaných servisech. Některé bazary ale do smlouvy uvádí, že za počet najetých kilometrů neručí. Tady může jít o podvod.

Nabídne vám projížďku Otestovat si ojetinu před koupí je nutnost. Autobazar by vám měl umožnit projet se v autě na trase, na které je jak hladký asfalt, tak typická rozbitá česká okreska a měl by vám dovolit i otestovat vůz ve vyšších rychlostech, protože teprve tam se projeví některé vady.

Nechá vás odjet do servisu – Autobazar by vám měl umožnit vzít si s sebou vlastního mechanika, který vůz důkladně prohlédne. Případně vám umožní odvézt vůz na prohlídku do vlastního autoservisu.