Celkem v bazaru 37063 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2749 nových .

Jak ochránit vašeho psa před nemocemi

 Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka. A Češi tomuto tvrzení dávají jednoznačně za pravdu. Štěkajícího zvířecího mazlíčka najdeme téměř v každé druhé domácnosti. A pro mnohé z nich je právoplatných členem rodiny, takže si ho náležitě hýčkají. I psy ale může potrápit nachlazení či nejrůznější zdravotní problémy. Stejně jako nás, lidi.

Základem je prevence

Když se objeví kýchání, pokašlávání, nechutenství, apatie, malátnost, či únava, pak je jasné, že náš zvířecí společník není ve své kůži. V tomto případě je už na prevenci pozdě, pokud je navíc onemocnění komplikovanější, musíme s pejskem hned zamířit k veterináři, aby mu naordinoval potřebné léky. Onemocnění našeho mazlíčka na nějakou chvíli vyřadí z běžného provozu. Proto je daleko lepší nemocem předcházet, než je pak složitě a někdy i zdlouhavě léčit.

Kvalitní životospráva

Vsaďte proto na prevenci. Kromě očkování existují i další možnosti. Zdravá imunita jde ruku v ruce se správnou péčí. Dbejte na pestrou, vyváženou a pravidelnou stravu, zajímejte se o kvalitu granulí a konzerv, kterými ho krmíte, a pečlivě čtěte složení jednotlivých produktů. V některých mohou chybět důležité látky, které jsou potřeba pro správnou funkci celého organismu, třeba probiotika a prebiotika pro psy. Nezapomínejte vašemu mazlíčkovi zajistit také pravidelný a dostatečný přísun čerstvé vody. Podpořit jeho imunitu můžete speciálními doplňky stravy. Skvěle fungují bylinky pro psy, třeba zelený ječmen, který je bohatým zdrojem vitamínů a minerálů, nebo spirulina, která doplní potřebné živiny a přispěje ke zdravému pohybovému aparátu. K sehnání jsou již namíchané sady jednotlivých bylin, které podpoří celkové zdraví i pohodu vašeho domácího mazlíčka.

Pozor na prochladnutí

Snadno se pejsek nachladí venku za nepříznivého počasí, jako je vítr, déšť, mráz. Nesvědčí mu ani razantní teplotní výkyvy, obzvlášť pokud ho máte doma v bytě. Jestli se tedy rtuť teploměru drží nebezpečně blízko nuly, vyrazte jen na krátkou procházku a dohlédněte na to, aby se pejsek dostatečně hýbal – sníží se tak riziko prochladnutí. Menší a krátkosrstá plemena zahřeje psí obleček. Nepříjemné nachlazení mu může způsobit i průvan, proto dávejte pozor, kam umístíte pelíšek. Ochránit ho před ním můžete i pomocí tulipytlíku s okraji, do kterého se pěkně zakutá. Nachlazení tak nebude mít nejmenší šanci a pejsek může dál nerušeně dovádět!