Celkem v bazaru 29331 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2741 nových .

Jak parkovat u brněnského letiště – 3 ověřené tipy na bezpečné parkování za výhodné ceny

Čeká vás odlet na dovolenou a tak zjišťujete, jak parkovat u brněnského letiště? Na oficiální parkoviště se vám nechce, ale taky nechcete riskovat, že se vrátíte z dovolené a své auto najdete potlučené, nebo ho v horším případě nenajdete vůbec?

Rozumnou alternativou jsou hlídaná soukromá parkoviště v blízkém okolí letiště Tuřany. V tomto článku se zaměříme právě na ně. Dozvíte se, jak daleko jsou jednotlivá parkoviště od letiště, jaké služby nabízejí a další užitečné informace, díky kterým se o své auto během své dovolené nebudete muset bát.

Jak parkovat u letiště? Zkusit můžete jednu z těchto možností:

  • Parkování Brno letiště na ul. Řípská – toto parkoviště je sázkou na jistotu. Celý areál je oplocený a 24 hodin denně ho hlídá ostraha. Pokud vám jde nejen o bezpečnost vašeho vozu, ale také o bezproblémové předání a rádi byste měli zajištěný i převoz na letiště, jste na správném místě. Určitě vás potěší, že transfer na a následně z letiště poskytují zdarma, a pokud cestujete s dětmi, budete mít k dispozici i autosedačky. Jejich klienti také oceňují velmi profesionální přístup, dochvilnost a spolehlivost. Parkoviště se nachází jen 2 km od letiště. Za 7 dní zaplatíte 700 Kč, za 11 dní zaplatíte 1050 Kč a za 14 dní 1350 Kč. Parkování si můžete rezervovat online.
  • Parkoviště na Jedovnické ulici – toto parkoviště je od letiště o kousek dál, asi 4 km. Větší vzdálenosti se nemusíte bát, protože také poskytují odvoz na a z letiště (k dispozici budete mít stejně jako v prvním případě podsedáky a autosedačky pro děti). Parkoviště je oplocené a nepřetržitě hlídané ostrahou. Provozovatel navíc nabízí také autoservis (výměna oleje, brzd, diagnostika atd.). Velkým plusem je také cena parkovného. Za 7 dní zaplatíte jen 600 Kč, za 10 – 12 dní 900 Kč a za 13 – 14 dní 1000 Kč. Své parkovací místo si můžete rezervovat online.
  • Letím Brno na ulici Řípská (vedle Renocar Brno naproti AutoKelly) – poměrně nové parkoviště, které si ale získává stále více příznivců. Na letišti jste zhruba za 6 minut (asi 2,5 km). Stejně jako konkurence nabízí oplocené stání s ostrahou a nepřetržitý provoz. Bez čekání vás dopraví na i z letiště a od 1. 7. 2019 dostanete ke své rezervaci také občerstvení zdarma. I zde se můžete spolehnout na velmi profesionální jednání a služby. Kolik stojí parkovné na tomto parkovišti? Za 7 dní zaplatíte 700 Kč, za 11 dní 900 Kč a za 14 dní 1100 Kč. Rezervovat můžete stejně jako v předešlých dvou případech online.

Tip

Konkurence parkovišť v okolí letiště Tuřany je velmi vyrovnaná. Nemůžete se rozhodnout? V tom případě zasedněte k počítači a pročtěte si dostupné reference klientů. Nebojte se zapojit do diskuze a poptat se na vše, co vás zajímá.

Šetřit za každou cenu na parkovném se nevyplácí!

Možná vás napadlo, že prostě necháte auto zaparkované u Lidlu. Třeba vám to i někdo doporučil. Na letiště je to odsuď 5 minut. Divili byste se, ale jsou i tací, kteří takto parkovali opakovaně. V současné době to ale určitě ani nezkoušejte. Evropské maloobchody se neoprávněnému parkování začali bránit a Česko tento trend následuje. Hodně prodražit by se vám mohlo už jen pár hodin navíc, natož pak několik dní.

Tip

Trváte na parkování zcela zdarma? Ve veřejných diskuzích najdete i tipy, kde parkovat v zázemí rodinných domů (např. stará část Slatiny). Musíte si ale dát pozor, abyste někomu neblokovali vjezd. Tento způsob parkování je sice zadarmo, ale rozhodně není bez rizika. Pokud se pro něj rozhodnete, měli byste mít své auto dobře zabezpečené proti krádeži.

Pokud si chcete svou dovolenou opravdu užít, zaparkujte své auto na parkovišti s ostrahou

Asi nikdo nechce přijet po dovolené ke svému vozu a zjistit, že je vykradený nebo poničený.

V tomto článku jsme představili tři nejoblíbenější parkoviště, kde můžete svého plechového miláčka v klidu nechat a užít si tak bezstarostnou dovolenou.

Dočetli jste se také, kde se dá parkovat zdarma a kde byste naopak neměli parkovat vůbec.

A jaká je vaše osobní zkušenost s parkováním v okolí letiště Tuřany? Byla pro vás rozhodující cena, nebo jste dali spíš na reference?