Celkem v bazaru 96347 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Úkony, které vám pomohou prodat auto rychleji

Rozhodli jste se prodat svoje staré auto? Pak byste ho měli na prodej důkladně připravit. Urychlíte tak samotný prodej a nebudete muset slevovat z ceny. Čím tedy zvýšíte šanci na jeho úspěšnost?

Soustřeďte se na detaily

Hlavním důvodem přípravy auta na prodej je získat za vozidlo maximální cenu. Proto bychom neměli tuto přípravu podceňovat. Zajet s autem do myčky rozhodně nestačí. O auto je třeba pečovat i v průběhu jeho užívání, pravidelně ho umývat a leštit speciálními přípravky.

Nezapomínáme ani na interiér automobilu, proto ho před prodejem necháme profesionálně vyčistit. Zájemce určitě odradí posadit se na sedačku s fleky neurčitého původu. Jste silní kuřáci, kteří si cigaretu neodpustí ani v autě? Pak byste měli vyvinout maximální úsilí, aby to kupující nepoznal. K tomu vám dopomohou kompletní mokré vyčištění automobilu a nevtíravá vůně do auta.

Pokud se na autě objevují drobné oděrky a škrábance, měli bychom je co nejlépe zaretušovat. Kupující musí nabýt dojmu, že bylo s autem šetrně zacházeno. To se týká i kol. Nechte opravit veškeré odřeniny způsobené nesprávným parkováním.

V poslední řadě věnujte dostatečnou pozornost očištění motoru a naimpregnování plastových dílů. Je to nejdůležitější místo, které bude kupujícího hodně zajímat.

Co s prasklinou na čelním skle?

Zde je ideálním řešením výměna čelního skla. Pokud se ovšem jedná o prasklinu vlasovou, pak je šikovný automechanik schopen ji opravit. Tato oprava je zlomkem ceny, kterou byste zaplatili za kompletní výměnu čelního skla.

Pozor na stočený tachometr

Stočený tachometr má téměř polovina ojetých aut. Jak tedy kupujícího přesvědčit, že to není váš případ? Ukažte mu veškerou technickou dokumentaci k vozidlu včetně potvrzení o pravidelných servisních prohlídkách i drobných opravách. Tím zvýšíte svoji důvěryhodnost.