Celkem v bazaru 96347 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Těžit bitcoiny je nutné

Nákupy a platby ve virtuálním světě jsou čím dál tím častější a v současné době si bez tohoto fenoménu člověk dokáže představit život jen těžko. Stejně tak ovšem existuje virtuální měna zvaná bitcoin. K té však pořád mnoho lidí zaujímá spíše rezervovaný postoj, protože si dost dobře neuvědomuje, jaká pozitiva mohou tyto virtuální peníze přinášet.

Proč těžit bitcoin?

Takzvaná těžba bitcoinů je v podstatě způsob vydávaní nové kryptoměny. V praxi tento proces vypadá tak, že specializovaný těžební software vypočítává složitý matematický problém a zároveň zprostředkovává posílání peněz v síti. Kdyby se netěžilo, nemohly by se bitcoiny nikam posílat. A tímto způsobem dochází k validaci celé transakce i bitcoinové sítě. Těžení bitcoinů tedy umožňuje také vydávat stále nové mince.

Mnoho lidí doufá, že právě těžba bitcoinů je to pravé, na čem se dá ve velkém zbohatnout. Stále více výpočtů však ukazuje, že osobní počítače ani v nejmenším nedokážou konkurovat soustavám, které byly na těžbu bitcoinů speciálně navrhnuty. Ty v sobě totiž spojují maximální výpočetní výkon a minimální náklady na energii. Jediný způsob, jak těžit bitcoiny a přitom na tom vydělat, znamená zakoupit několik těchto soustav, které se nazývají ASIC miner.

Jak na bitcoiny?

I když se v této problematice orientuje čím dál větší počet lidí, pro mnohé je název bitcoin stále nejasný a neví, o co přesně jde. Co tedy vlastně jsou a jak fungují bitcoiny? Jak už bylo řečeno, jde velmi jednoduše řečeno o virtuální měnu. Tato kryptoměna ovšem nepodléhá žádné zemi, a tím pádem ani regulaci, přesto je ale bezpečná. Hlavním důvodem, proč bitcoin vůbec vznikl, byla snaha zjednodušit platby napříč zeměmi a vypořádat se s regulatorními pravidly. bitcoin je volně směnitelný za jakoukoliv měnu a jeho hodnota v dnešním světě neustále roste, jestli vás tedy tento fenomén dneška zaujal, rozhodně s jejich nákupem již nečekejte.