Celkem v bazaru 98027 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2773 nových .

Poradíme, jak co nejlépe vybrat dveře

Přemýšlíte nad výběrem nových dveří? V úvahu je potřeba vzít několik parametrů, které jsou klíčové pro výběr nejvhodnějšího typu k vašemu domu. Naštěstí nejde o nic složitého a v tomto článku vám poradíme, jak co nejlépe zvolit venkovní dveře.

Bezpečný vstup

V první řadě je důležité zvolit správné vstupní dveře. Jejich hlavní vlastností by měla být zejména bezpečnost. Jedná se hlavně o ochranu před vnikem zlodějů a zároveň splnění požárních parametrů. Dalším požadavkem je dostatečná tepelná izolace, která sníží vyšší úniky energie. Dilema může nastat i při volbě vhodného materiálu, kdy jsou k dispozici dřevěné, plastové a hliníkové dveře.

Na balkón

Dalším kritickým místem, kde dochází ke kontaktu vnějšího a vnitřního prostředí, je balkón. Stavební otvory mají často rozdílné rozměry, takže balkónové dveře je potřeba vybrat přesně tak, aby zapadly do daného otvoru. Zároveň je nutné zvolit technologii, která bude ladit s vnitřní okenní výplní a dohromady vytvoří co možná nejlepší celek. 

Posuvné technologie

Venkovní zašupovací dveře se výborně hodí například pro vstup na terasu či zahradu přímo z interiéru. Pomáhají šetřit místo nutné pro otevírání dveřního křídla. Zvolte takové řešení, které má nízkou hmotnost, takže se dá snadno ovládat. Zároveň nabízí dobré izolační a těsnící vlastnosti. Důležité je i provedení posuvných drah a náročnost jejich instalace. Jedná se o dobrou volbu pro velkoformátové dveře, kde chcete zachovat celistvou skleněnou plochu. 

Nezapomínejte ani na kování

Dveřní kování neslouží pouze pro ozdobu a vytvoření krásných detailů. Podstatným důvodem, proč si pořídit to nejlepší, je zvýšení bezpečností ochrany dveří proti cizímu vniknutí. Bezpečnostní prvky je dobré nepodceňovat a investice do vyšší třídy ochrany se rozhodně vyplatí. U interiérových dveří se můžete orientovat hlavně na estetickou stránku.