Celkem v bazaru 29184 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2754 nových .

Jak vybrat kamerový systém domů nebo do firmy

Zatímco dříve byly kamery běžnou záležitostí spíš ve veřejných prostorech nebo firmách, dnes se čím dál častěji objevují také v domácnostech. Lidé chtějí být v bezpečí a mít přehled o tom, co se děje u nich doma, když tam právě nejsou. A právě k tomu mohou skvěle posloužit IP kamerové systémy.

Dříve se využívaly spíš klasické videokamery, dnes se ve velkém prodávají IP kamerové systémy. Co ta tajemná zkratka IP znamená? Označuje kamery, které mají schopnost připojit se k internetu, přijímat data a také je odesílat. Díky tomu máte možnost online sledovat, co se u vás doma či ve firmě děje.

Dovnitř nebo ven?

Tohle je úplně první otázka, kterou byste si měli položit. IP kamera do vnitřních prostor může být obyčejná, venku ale budete potřebovat kameru ve vhodném krytu, ideálně se stupněm krytí IP66, 67 nebo 68. Některé modely mívají i tzv. „antivandal“ úpravu krytu, aby se nedaly snadno zničit či odcizit. A jsou také softwarové nástroje, které umí detekovat pohyb kamery.

Potřebujete noční režim?

Nejspíš ano, kamera snímající jen půl dne je docela na nic. V tom případě potřebujete kameru s nočním režimem. Oproti té, co je schopná natáčet jen ve dne, je vybavená IR přísvitem, scénu si tedy sama přisvětlí. Světlo, kterým přisvětluje, je však pro člověka neviditelné, takže nemusíte mít strach, že by tím vyplašila zloděje.

Kam ji chcete umístit?

Podle toho, jestli ji plánujete nainstalovat na zeď, na strop či do podhledu ve stropě, se liší tvar. Nejoblíbenější je tzv. bullet provedení, pod strop se montuje dome varianta, v interiérech je využívaná cube. Pak jsou ještě další.

Jakou kvalitu záznamu očekáváte?

Asi nejdůležitějšími technickými parametry jsou rozlišení obrazu a citlivost. Čím vyšší rozlišení si vyberete, tím horší je zpravidla citlivost v nočním režimu. Rozumné rozlišení je v dnešní době Full HD (1920 × 1080), citlivost by se měla pohybovat v tisícinách luxu. Dále pak určitě zkoumejte napájení, obvykle se využívá napájení po datovém kabelu, nebo protokol ONVIF, který zaručuje kompatibilitu s IP zařízeními od jiných výrobců. Do budoucna by se to mohlo hodit.

A jestli si nejste jistí, prostě a jednoduše oslovte odborníky. Spousta firem nabízí kompletní instalaci kamer se vším potřebným.