Celkem v bazaru 96346 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2812 nových .

Jak vybrat dvoupatrovou postel do dětského pokoje? Výběr byste neměli podcenit

Jakmile se řekne „dvoupatrová postel“, pravděpodobně si vzpomenete na dětství, jak jste se se sourozenci hádali, kdo bude spát nahoře. Důvodem, proč si dvoupatrové postele udržely v dětských pokojích místo dodnes, je, že šetří spoustu místa. Přece jen, do menších místností by se sice vlezly dvě postele, ovšem ratolesti by neměly prostor na hraní, což byste jim nemohli udělat.

Zejména v bytových jednotkách není místa nazbyt, a proto je nezbytné při rekonstrukci a zařizování každého pokoje plánovat výběr nábytku. Pokud vsadíte na minimalistický, přitom však funkční styl, rozhodně neprohloupíte. V minimalistických interiérech nenajdete nevzhledné a mohutné skříně, obývací stěny a nevyužité komody, protože daný nábytek nahradily vestavěné skříně v chodbách. Do dětského pokoje tedy stačí dát dvoupatrovou postel, případně ještě psací stůl, a zbytek prostoru nechat dětem na hraní.

V nabídce jsou i designové kousky

Zapomeňte na staré rozvrzané palandy. Dvoupatrové postele mohou být i luxusními designovými prvky místnosti, pokud zvolíte správného prodejce.

Jestliže přemýšlíte, zda patrovou postel pořídit či nikoliv, měli byste si proti sobě dát pro a proti. Především sáhnete po takovém řešení v případě, že děti nebudou mít samostatné pokoje, ale jeden společný. Dále se palandy hodí do pokojů pro hosty, a proto je nezbytné ještě rozlišovat, zda hledáte modely pro děti či pro dospělé, protože jejich nosnosti jsou rozličné.

Obávat se nemusíte ani bezpečnosti. Jestliže máte ještě strach, že vaše ratolest z horního lůžka spadne, nezapomeňte na dlouhé a dostatečně velké bočnice, které případnému pádu perfektně zabrání. Známkou bezpečnosti jsou i schůdky, jež by měly být kvalitní a pevné. Buď je možné zvolit žebřík, nebo klasické schůdky. Záleží hlavně na věku dítěte.

Jak vybrat dvoupatrovou postel?

Současný trh nabízí nepřeberné množství provedení patrových postelí, a tak si na své přijde opravdu i náročný klient. Jestliže máte určité představy, ovšem nemůžete najít postel, která by je splňovala, doporučujeme oslovit řemeslníka, jenž vám vytvoří palandu na míru, například může zahrnovat i herní či úložný prostor.

Sledovat byste měli následující kritéria. V první řadě rozměr, který záleží na tom, jak stará jsou vaše dítka. Od čtyř nebo pěti let věku dítěte se doporučují klasické rozměry patrové postele. Standardní délka je tedy 200 centimetrů a šířka 90 centimetrů. Co se týká výšky, ta bývá různá, ale většinou se pohybuje okolo 170 až 180 centimetrů. Dětské patrové postele se vyrábí z různých materiálů. Běžně se používá borovicový či smrkový masiv, ale konstrukce někdy bývá i kovová či ocelová.

Dále se vám nabízí různé typy. První je klasický, kdy jsou postele nad sebou a schůdky s orientací do strany. Pokud však prahnete po modernějším a elegantnějším řešením, doslova si zamilujete postele nad sebou kolmo. Děti si budou připadat jako na nedobytném hradě.

Nenahraditelnou součástí postele jsou matrace. U nich byste si měli dát pozor jak na rozměr, tak i materiál a tuhost. Dítě potřebuje měkčí matraci, protože příliš neváží. Doporučuje se výška okolo 22 centimetrů. Ve spodní části postele ještě mohou být šuplíky, například na hračky či nepotřebné věci.

Jaké jsou ceny patrových postelí?

Ceny se opravdu různí, a to v závislosti na zvoleném materiálu a designu. Dětské patrové postele se většinou pohybují okolo 8 až 10 tisíc korun. Pro princezny jsou připravené růžové postele, pro rytíře zase modré. Sehnat se však dají i neutrální barvy, jako jsou hnědá a šedá.

Podívejte se do nabídky internetového obchodu Daka.cz, kde určitě najdete model, jenž se bude zamlouvat jak vám, tak i dětem.