Celkem v bazaru 96346 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2816 nových .

Jak vybrat vhodnou kancelářskou židli

Výběr vhodné kancelářské židle není dobré podcenit. Jen si představte, kolik hodin strávíte sezením na této židli. Když bude pohodlná a vyberete správně, budete se během těchto hodin cítit mnohem lépe, než při špatném výběru nepohodlné židle. Na čem záleží a na co je dobré klást větší důraz při výběru nového kancelářského křesla?

Aby záda nebolela

Nejdůležitějším parametrem je to, aby vás ze sezení na této židli nebolela záda. Kancelářská židle má být tvarována tak, aby kopírovala přirozený tvar páteře a nabízela dostatečně pevnou oporu. Měla by však být dostatečně měkká na to, aby poskytovala pohodlí, jaké si během práce zasloužíte. Zdraví páteře a okolních svalů je důležité nezanedbat. Jakmile se problémy objeví, bývá velmi těžké se jich zbavit a nejlepším řešením je prevence.

Pohodlné sezení zvyšuje efektivitu

Správně by výše opěrek pro ruce měla kopírovat linii stolu. To umožní snadné psaní a pohodlnou práci. Díky tomu značně zvýšíte svoji efektivitu a nebudete se cítit tak vyčerpaní. Správné kancelářské židle jsou něco, co často dokáže ovlivnit pohled zaměstnanců na jejich zaměstnání. Bohužel si to však zaměstnavatelé nebo přímo sami zaměstnanci často neuvědomují.

Provedení z kvalitních materiálů

Pokud si chcete vybrat židli, která něco vydrží, vsaďte na kvalitní materiály. Prodyšná plocha pro záda je k nezaplacení během letních horkých dnů. Příjemné měkké sedátko oceníte při dlouhém sezení nad těžkým úkolem a lehkost židle oceníte ve chvílích, kdy budete ve své domácí pracovně uklízet.

Nepodceňte ani designový efekt

Ať už pořizujete kancelářskou židli přímo do kanceláře nebo si chcete vybavit domácí pracovnu, je důležitá i vzhledová stránka. Barevné provedení by mělo ladit s ostatním vybavením a židle by se vám jednoduše měla líbit. Pokud bude pohodlná, pěkná a dobře ergonomicky tvarovaná pro pohodlí páteře, máte vyhráno.