Celkem v bazaru 29396 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2801 nových .

Jak správně vybrat zimní boty? Vzhled by neměl být rozhodujícím faktorem

Pravděpodobně se vám mnohokrát stalo, že jste přišli do obuvi a zamilovali jste si nějaké zimní boty, ovšem po jejich zakoupení a nošení jste zjistili, jak jsou nekvalitní a nepohodlné. Samozřejmě je pochopitelné, že chcete následovat aktuální trendy, nicméně vzhled není to jediné, co by vás při výběru zimního obutí mělo zajímat. V následujících řádcích vám prozradíme, jak správně vybrat boty, aby se v nich vaše chodidla cítila jako v bavlnce.

Obzvlášť v zimě je kvalita velice důležitá, neboť na chodnících je rozbředlý sníh, jenž se dostane i přes malinkou dírku v podrážce až k vašim ponožkám. U precizně zpracované obuvi se nesetkáte s tím, aby se vespodu udělala nějaká dírka. Stejně jako zimní byste měli vybírat i podzimní boty.

Cena je jeden z hlavních faktorů

Snad u všeho, co nakupujete, byste se měli řídit pořekadlem, že nejste tak bohatí, abyste si mohli kupovat levné věci. Pokud se na to podíváte z dlouhodobého hlediska, kozačky anebo kotníkové boty za pár stovek můžete po sezóně ihned vyhodit. Jestliže však investujete do vskutku exkluzivních modelů, vydrží vám i několik let. Jelikož se trendy v obuvnictví až tak často nemění, nemusíte se obávat toho, aby za těch pár let vyšly vaše boty z módy.

Pozor na materiál

U materiálu byste měli požadovat dvě vlastnosti – měkkost a poddajnost. Ideální volbou jsou kožené boty, ale o daný materiál je nezbytné i dobře pečovat, protože jinak by mohlo dojít k jeho nenávratnému poškození. Prsty by se měly volně pohybovat, bota by vás neměla nikde tlačit. Umělé materiály nejsou tak poddajné jako kůže, a proto počítejte s tím, že vám dříve či později popraská.

Jestliže hledáte kvalitu, ze značek, jež působí na trhu, můžeme s klidným svědomím zmínit Rieker, Tamaris, bugatti, Caprice a Iberius.